Podsumowanie 30. kolejki

Za nami wyjątkowo emocjonująca i dość niespodziewana w swych rozstrzygnięciach kolejka. Nie walcząca już o nic Polonia Świdnica urwała dwa punkty Górnikowi. Wałbrzyszanie mogą być jednak sami sobie winni, bo rozegrali słabe zawody. W Wałbrzychu liczono jednak, że gracze Polonii nie będą starali się być przeszkodą, tymczasem ci gryźli trawę od pierwszej do ostatniej minuty. Nie wszystkim to się spodobało, swoje zrobił też brzydki gest goalkeepera świdniczan w stronę kibiców, więc skończyło się wjazdem na murawę i pogonieniem zawodników ze Świdnicy. Górnik, oprócz spokojnego kroczenia po drugą ligę, traci też do końca rozgrywek doświadczonego Marcina Morawskiego.

Nieprawdopodobne rzeczy działy się w Łozinie, gdzie swoje mecze tymczasowo rozgrywa Polonia Trzebnica. I w tym przypadku to podopieczni Ireneusza Mamrota sami są sobie winni. Rozgrywali bardzo dobre spotkanie, wydawało się, że skończy się pogromem, jednak zaporą nie do przejścia okazywał się broniący w Promieniu Żary Tomasz Kowalczyk. Na domiar złego, będący tłem w tym spotkaniu żaranie, po dwóch stałych fragmentach gry wyszli na prowadzenie. Gospodarze po drodze nie wykorzystali jeszcze dwóch rzutów karnych, ale walczyli do końca, czego efektem był wyrównujący gol w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Polonia, mimo wszystko, potwierdza że piłkarsko jest krok przed resztą, ale jednak wypada z gry o awans.

Z trzecią ligą, po porażce z będącym w znakomitej ostatnio dyspozycji Dozametm Nowa Sól, żegna się Orzeł Ząbkowice Śląskie. Do lecących klasę niżej Łucznika i Tęczy, mimo ogrania ekipy z Krosna Odrzańskiego, dołącza też Vitrosilicon Iłowa. Bynajmniej teoretycznie, bo, jak wiemy, rokrocznie niemal każdej z lig towarzyszy zamieszanie ze spadkami.

30. kolejka III ligi dolnośląsko-lubuskiej:

Polonia Świdnica – Górnik Wałbrzych 0:0
Widzów: 1000
Gości: ok. 350

Orzeł Ząbkowice Śl. – Dozamet Nowa Sól 1:2 (0:0)
Norbert Guła 88 – Filip Kamiński 50, Artur Dewo 76
Widzów:
Gości: 0

Polonia Trzebnica – Promień Żary 2:2 (1:2)
Marcin Mróz 19 (k), Przemysław Stasiak 90 – Daniel Wojciechowski 26, Łukasz Czyżyk 41
Widzów: 150
Gości: 4

Motobi Kąty Wr. – Pogoń Świebodzin 5:3 (3:2)
Dawid Pałys 5, Damian Celuch 12, Adam Mostowski 34, Damian Szczepaniak 67, Marcin Buryło 85 – Adam Sankiewicz 22 (k), Tomasz Pawlak 29, Dariusz Nazar 87
Widzów:
Gości: 0

Pogoń Oleśnica – Łucznik Strzelce Kraj. 1:1 (0:0)
Paweł Bezak 57 – Daniel Moroz 52
Widzów:
Gości: 0

Vitrosilicon Iłowa – Tęcza Krosno Odrz. 3:0 (2:0)
Grzegorz Borkowski 1, Marek Jabłoński 25, Marcin Świrlik 56
Widzów:
Gości: 0

Moto-Jelcz Oława – Ilanka Rzepin 2:2 (2:0)
Paweł Łodyga 13, Łukasz Ochmański 32 – Artur Anioł 81, Christian Ndubuisi Nnamani 84
Widzów: 100
Gości: 0

Celuloza Kostrzyn nad Odrą – Chrobry Głogów odwołany