Podsumowanie 4. kolejki / rewolucja w Nowej Soli

Jednak liga okazuje się być ciężka do typowania. Wydawało się, że po sporym zamieszaniu, w wyniku którego w grupie grają nawet tak na dobrą sprawę V-ligowcy, nastąpią znaczne podziały. Tymczasem okazuje się, że każdy może wygrać z każdym. My póki co oglądamy plecy Polonii Trzebnica, Celulozy czy Tęczy… Mocno zaskakujący scenariusz, nawet mimo tego, że to dopiero początek sezonu. Nasuwa się takie pytanie. Co takiego ma taka Tęcza z Krosna Odrzańskiego, czego my nie mamy, co pozwala jej siedzieć na ogonie lidera?
Bez punktów w lidze pozostają Łucznik, czyli wiadomo, Dozamet i Moto Jelcz. Oławianie przegrali u siebie z Vitrosiliconem 3:4, ostatnią bramkę tracąc w 89. minucie. Zdobył ją pochodzący z Głogowa, do niedawna gracz Chrobrego Łukasz Szuszkiewicz. Kto by pomyślał. Mimo czwartej porażki z rzędu, posada trenera Wiesława Wojno nie jest zagrożona.
Niemrawe nastroje także w Nowej Soli. Dozamet gładko poległ w Świebodzinie, a trener Krzysztof Pawlak bez ogródek stwierdził: – To nie jest niemoc, to głupota. Zastanawiam się czy tej drużynie potrzebny jest dobry trener czy może dobry lekarz…
W Nowej Soli jednak się nie patyczkują. Po tej porażce nastąpiła prawdziwa rewolucja. Usunięto pięciu piłkarzy: Krzysztofa Rośmiarka, Artura Dewo, Oskara Kamińskiego, Jakuba Miszczuka oraz Remigiusza Smolina, a Krzysztofa Pawlaka zastąpił dotychczas pracujący z młodzieżą Mariusz Karpiński.
Jak burza idzie póki co Górnik, który po raz pierwszy wskoczył na fotel lidera. Sprzyja mu także szczęście. Wałbrzyszanie wygrali minimalnie w Strzelcach Krajeńskich z ambitnie walczącym Łucznikiem po wykorzystaniu dwóch rzutów karnych.
A najbliższy rywal Chrobrego ośmieszył Ilankę na jej własnym terenie, gola na 3:2 zdobywając w 88. minucie. Podopieczni Ireneusza Mamrota doskonale więc wkomponowali się w III-ligowy krajobraz, a Ilanka mocno rozczarowuje.

4. kolejka III ligi dolnośląsko-lubuskiej

Chrobry Głogów – Motobi Kąty Wrocł. 1:2
Piotr Błauciak 90 (k) – Sławomir Rosiecki 38, Damian Celuch 58
Widzów: 850
Gości: 0

Polonia Świdnica – Promień Żary 1:2
Krzysztof Goździejewski 58 – Jacek Bartkowiak 30, Łukasz Czyżyk 68
Widzów: 500
Gości: 11

Pogoń Świebodzin – Dozamet Nowa Sól 3:0
Dariusz Nazar 12, Adam Sankiewicz 69 (k), Janusz Obuchanicz 76
Widzów: 250
Gości: 10

Łucznik Strzelce Kraj. – Górnik Wałbrzych 1:2
Bartosz Stuchły 16 – Piotr Przerywacz 29 (k), 39 (k)
Widzów: 250
Gości: 5

Tęcza Krosno Odrzańskie – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:0
Paweł Cierech 34
Widzów: 200
Gości: 0

Celuloza Kostrzyn – Pogoń Oleśnica 2:1
Robert Budzałek 22, Tomasz Pawlak 61 – Krzysztof Bezak 59
Widzów: 600
Gości: 0

Moto Jelcz Oława – Vitrosilicon Iłowa 3:4
Robert Budzałek 22, Tomasz Pawlak 61 – Krzysztof Bezak 59
Widzów: 300
Gości: 0

Ilanka Rzepin – Polonia Trzebnica 2:3
Tobiasz Mueller 50, Christian Ndubuisi Nnamani 75 – Przemysław Stasiak 4, 88, Sławomir Kołodziej 65
Widzów:
Gości: 0