Podsumowanie 4. kolejki / rewolucja w Nowej Soli

Jednak liga okazuje się być ciężka do typowania. Wydawało się, że po sporym zamieszaniu, w wyniku którego w grupie grają nawet tak na dobrą sprawę V-ligowcy, nastąpią znaczne podziały. Tymczasem okazuje się, że każdy może wygrać z każdym. My póki co oglądamy plecy Polonii Trzebnica, Celulozy czy Tęczy… Mocno zaskakujący scenariusz, nawet mimo tego, że to dopiero początek sezonu. Nasuwa się takie pytanie. Co takiego ma taka Tęcza z Krosna Odrzańskiego, czego my nie mamy, co pozwala jej siedzieć na ogonie lidera?
Bez punktów w lidze pozostają Łucznik, czyli wiadomo, Dozamet i Moto Jelcz. Oławianie przegrali u siebie z Vitrosiliconem 3:4, ostatnią bramkę tracąc w 89. minucie. Zdobył ją pochodzący z Głogowa, do niedawna gracz Chrobrego Łukasz Szuszkiewicz. Kto by pomyślał. Mimo czwartej porażki z rzędu, posada trenera Wiesława Wojno nie jest zagrożona.
Niemrawe nastroje także w Nowej Soli. Dozamet gładko poległ w Świebodzinie, a trener Krzysztof Pawlak bez ogródek stwierdził: – To nie jest niemoc, to głupota. Zastanawiam się czy tej drużynie potrzebny jest dobry trener czy może dobry lekarz…
W Nowej Soli jednak się nie patyczkują. Po tej porażce nastąpiła prawdziwa rewolucja. Usunięto pięciu piłkarzy: Krzysztofa Rośmiarka, Artura Dewo, Oskara Kamińskiego, Jakuba Miszczuka oraz Remigiusza Smolina, a Krzysztofa Pawlaka zastąpił dotychczas pracujący z młodzieżą Mariusz Karpiński.
Jak burza idzie póki co Górnik, który po raz pierwszy wskoczył na fotel lidera. Sprzyja mu także szczęście. Wałbrzyszanie wygrali minimalnie w Strzelcach Krajeńskich z ambitnie walczącym Łucznikiem po wykorzystaniu dwóch rzutów karnych.
A najbliższy rywal Chrobrego ośmieszył Ilankę na jej własnym terenie, gola na 3:2 zdobywając w 88. minucie. Podopieczni Ireneusza Mamrota doskonale więc wkomponowali się w III-ligowy krajobraz, a Ilanka mocno rozczarowuje.