Podsumowanie 5. kolejki

Po 5. kolejkach Górnik Wałbrzych jest jedyną ekipą z kompletem punktów. Wałbrzyszanie do tej pory nie mieli najtrudniejszych rywali, ale przecież właśnie o to się rozchodzi, by nie tracić punktów w meczach, które na to nie pozwalają.
Emocjonujący przebieg miało starcie w Iłowej. Vitrosilicon prowadził już z Polonią Świdnica 2:0, ale po przerwie na murawie pojawił się zupełnie inne zespół, bo już w 48. minucie zacny dorobek został roztrwoniony, a podbudowani tym świdniczanie zdołali jeszcze dobić rywala. – – Prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym, jak zaczynają, ale jak kończą – m.in. w ten sposób motywował w przerwie swoich graczy trener Jarosław Pedryc, o czym opowiedział dla oficjalnej witryny klubu ze Świdnicy.
Cuda, wedle świebodzinian, działy się w Żarach. Promień wygrał z Pogonią 2:1, ale wedle gości z dziwnych okolicznościach. Dwie nie uznane, prawidłowo zdobyte bramki, karny z kapelusza dla Promienia – czytamy w relacji ze spotkania na okolicenajblizsze.pl. – Przegraliśmy przez sędziów – krótko skwitował dla tej witryny porażkę swojej ekipy trener Rafał Wojewódka.
W innych spotkaniach nadal nie może odnaleźć się Ilanka, ponosząc klęskę w Ząbkowicach, gola na 1:0 w Strzelcach Krajeńskich w 85. minucie strzela przeobrażony Dozamet, ale w doliczonym czasie gry tą bramkę także traci, a Moto Jelcz już z Andrzejem Leszczyńskim w roli szkoleniowca (Wiesław Wojno podał się do dymisji i trafił do Tura Turek) w Oleśnicy inkasuje swój pierwszy punkt w lidze. A jeśli rzecz tyczy się rewolucji w Nowje Soli, ostatecznie zadecydowano, że w Dozamecie pozostanie Remigiusz Smolin. Bez względu na przynależność klubową, jemu zawsze będziemy życzyć powodzenia.