Podsumowanie 5. kolejki

Po 5. kolejkach Górnik Wałbrzych jest jedyną ekipą z kompletem punktów. Wałbrzyszanie do tej pory nie mieli najtrudniejszych rywali, ale przecież właśnie o to się rozchodzi, by nie tracić punktów w meczach, które na to nie pozwalają.
Emocjonujący przebieg miało starcie w Iłowej. Vitrosilicon prowadził już z Polonią Świdnica 2:0, ale po przerwie na murawie pojawił się zupełnie inne zespół, bo już w 48. minucie zacny dorobek został roztrwoniony, a podbudowani tym świdniczanie zdołali jeszcze dobić rywala. – – Prawdziwych mężczyzn poznaje się nie po tym, jak zaczynają, ale jak kończą – m.in. w ten sposób motywował w przerwie swoich graczy trener Jarosław Pedryc, o czym opowiedział dla oficjalnej witryny klubu ze Świdnicy.
Cuda, wedle świebodzinian, działy się w Żarach. Promień wygrał z Pogonią 2:1, ale wedle gości z dziwnych okolicznościach. Dwie nie uznane, prawidłowo zdobyte bramki, karny z kapelusza dla Promienia – czytamy w relacji ze spotkania na okolicenajblizsze.pl. – Przegraliśmy przez sędziów – krótko skwitował dla tej witryny porażkę swojej ekipy trener Rafał Wojewódka.
W innych spotkaniach nadal nie może odnaleźć się Ilanka, ponosząc klęskę w Ząbkowicach, gola na 1:0 w Strzelcach Krajeńskich w 85. minucie strzela przeobrażony Dozamet, ale w doliczonym czasie gry tą bramkę także traci, a Moto Jelcz już z Andrzejem Leszczyńskim w roli szkoleniowca (Wiesław Wojno podał się do dymisji i trafił do Tura Turek) w Oleśnicy inkasuje swój pierwszy punkt w lidze. A jeśli rzecz tyczy się rewolucji w Nowje Soli, ostatecznie zadecydowano, że w Dozamecie pozostanie Remigiusz Smolin. Bez względu na przynależność klubową, jemu zawsze będziemy życzyć powodzenia.

5. kolejka III ligi dolnośląsko-lubuskiej

Łucznik Strzelce Krajeńskie – Dozamet Nowa Sól 1:1
Rafał Bobrowski 90 – Patryk Dubec 85
Widzów: 150
Gości: 0 (?)

Vitrosilicon Iłowa – Polonia/Sparta Świdnica 2:3
Adrian Mentel 5, Grzegorz Borkowski 9 (k) – Marcin Józefowicz 47, Dariusz Filipczak 48, Krzysztof Goździejewski 69
Widzów: 300
Gości: 27

Pogoń Oleśnica – Moto Jelcz Oława 0:0
Widzów: 250
Gości: 0

Motobi Kąty Wrocławskie – Celuloza Kostrzyn 3:0
Sławomir Rosiecki 26, 88, Adam Mostowski 84
Widzów: 100
Gości: 0

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Ilanka Rzepin 2:1
Norbert Guła 54, Krzysztof Czachor 69 – Konrad Plucner 27
Widzów: 300
Gości: 0

Górnik Wałbrzych – Tęcza Krosno Odrzańskie 2:0
Paweł Tobiasz 16, 68
Widzów: 1200
Gości: 0

Promień Żary – Pogoń Świebodzin 2:1
Robert Bodzianny 23, Krzysztof Dewo 60 (k) – Janusz Obuchanicz 69
Widzów: 800
Gości: 0

Polonia Trzebnica – Chrobry Głogów 2:0
Marcin Bobik 29, Edwin Kuszyk 53.
Widzów: 400
Gości: 0 (zakaz)


Fani Polonii w Iłowej – 27 osób

Fot. poloniasparta.pl