Podsumowanie 6. kolejki

Górnik Wałbrzych nadal po swojemu. W Słubicach, gdzie grał z Ilanką, z gry nie był drużyną lepszą od miejscowych, ale śladową ilość dogodnych sytuacji zamienił na bramkę. I to na 5 minut przed końcowym gwizdku. Wedle gospodarzy wałbrzyszanom dopisało w tym przypadku szczęście, bowiem gol padł o rzucie rożnym, choć tego być nie powinno. Ale to jest mało istotne. W Wałbrzychu mają ogromne powody do radości. 6 spotkań, 6 zwycięstw, pozycja lidera w III lidze. Czego na chwilę obecną chcieć więcej?
Od zwycięstwa Chrobrego efektywniejsza była wygrana Polonii Świdnica. Podopieczni Jarosława Pedryca rozgromili Pogoń Świebodzin 5:0, choć sam rezultat nie oddaje tego, co działo się na boisku. Nie w takim stopniu, bo graczom lubuskiej ekipy zabrakło trochę szczęścia, zwłaszcza w tych sytuacjach, w których piłka zatrzymywała się na słupku bądź poprzeczce.
Do sporej niespodzianki doszło w Strzelcach Krajeńskich, gdzie Łucznik po golu w 88. minucie pokonał 1:0 Promienia. To druga z rzędu sytuacja, w której ekipa Łucznika zdobywa dla siebie jakieś oczka po bramce w samej końcówce, bo tydzień wcześniej gol w doliczonym czasie gry dał remis z Dozametem.
6. kolejka sezonu 2009/10 przechodzi więc do historii i błyskawicznie idzie w niepamięć, bo wraz z początkiem nowego tygodnia naszą uwagę jeszcze bardziej kierujemy w stronę 12 września i pojedynku Górnika z Chrobrym.

Widzów: 150
Gości: fani Promienia byli w Strzelcach, ale nie mamy informacji na temat ich liczby

Tęcza Krosno Odrzańskie – Dozamet Nowa Sól 1:2