Podsumowanie 7. kolejki

7. kolejka przebiegała w cieniu starcia Górnika z Chrobrym. Ponad tysiąc dopingujących wałbrzyszan i 360 kibiców Chrobrego w sektorze gości. Jeśli któraś z tych liczb zostanie w tym sezonie pobita, to stanie się to zapewne tylko w kwietniu w Głogowie gdy przyjdzie czas rewanżu.
O sporym szczęściu mogą mówić nowosolanie. Ci jeszcze na 3 minuty przed końcem przegrywali u siebie z Ilanką 0:2. Mecz kończyli z jednym punktem na koncie. Kontaktowego gola w 88. minucie zdobył Patryk Dubec. Ten 18-latek otrzymuje szansę po rewolucji w Nowej Soli, w wyniku których pracę straciło kilku doświadczonych graczy, i świetnie się odnajduje w seniorskich realiach. W swoim czwartym spotkaniu zdobył czwartą bramkę. A Ilanka, jak sama z początku zdobywała punkty po golach w końcowych minutach, tak teraz w tak dramatycznych okolicznościach po raz trzeci je traci. Na farcie też Pogoń Świebodzin (86. minuta) i MKS Oława (87. minuta).
Nowym liderem została świdnicka Polonia. Robiące jakieś wrażenie zwycięstwo w Iłowej, ze stanu 0:2 na 3:2, na tyle podniosło morale w szeregach ekipy Jarosława Pedryca, że ta w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyła 9 bramek, nie tracąc przy tym żadnej.