Podsumowanie 8 kolejki

W 8 kolejce punkty straciły te ekipy, które do tej pory mocno naciskały głogowian. Celuloza przegrała u siebie z Pogonią Świebodzin 1:2, a decydujący okazał się gol Kamila Kruszyńskiego z 90 minuty. Z kolei Orzeł Międzyrzecz wrócił na tarczy ze Świdnicy, gdzie poległ 0:2. Na potknięciu obu drużyn skorzystał przede wszystkim Promień Żary. Podopieczni Roberta Czepińskiego ograli Motobi Kąty Wrocławskie 2:1, choć w 9 minucie to gracze z Kątów cieszyli się z prowadzenia. Trzy punkty i pozycję wicelidera zapewnił Promieniowi na kwadrans przed końcem Daniel Gałach. W jego przypadku można mówić o wejściu smoka, bo nie często zdarza się pojawić na boisku i już po upływie 60 sekund kazać goalkeeperowi rywali wyciągać piłkę z bramki. Niespodziankę sprawił Twardy Świętoszów, remisując w Nowej Soli (1:1), a na dnie i wciąż bez zwycięstwa pozostaje Orzeł Ząbkowice Śląskie (0:3 z Polonią Trzebnica).