Podsumowanie weekendu: 14-16 marca

Do grającej od jakiegoś czasu ekstraklasy oraz I i II ligi dołączyły także niższe klasy rozgrywkowe. Standardowo już więc prezentujemy Wam wszystko co, co miało miejsce na polskich i europejskich trybunach podczas ostatniego weekendu.

2 liga zachodnia:

Gryf Wejherowo – Polonia Bytom
Do Wejherowa wybiera się 50 kibiców Polonii Bytom + Arka Gdynia.

Rozwój Katowice – Raków Częstochowa
Rakowa na wyjeździe 72 osoby. Z „Medalikami” 9 osób z Chemika Kędzierzyn-Koźle.

Ruch Zdzieszowice – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
Kibice Ostrovii nie zdecydowali się na odwiedzenie Zdzieszowic i zaliczają wyjazdowe 0.

Calisia Kalisz – Odra Opole
76 fanów Odry na wyjeździe w Kaliszu.


Odra Opole

Bytovia Bytów – Warta Poznań
Warta Poznań zalicza ten daleki wyjazd w 3 osoby.

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Wałbrzych
W Sosnowcu stawia się ok. 200 fanów Górnika, w tym ok. 40 GKS Tychy, 12 Gwardia Koszalin i 8 Zawisza Bydgoszcz.

III Liga dolnośląsko-lubuska:

Polonia Świdnica – KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie
Podczas meczu inaugurującego rundę wiosenną Polonia zbiera się w młynie w ok. 40 osób i wywiesza 1 flagę.

Stilon Gorzów Wlkp. – Moto-Jelcz Oława
W Gorzowie, z powodu zakazu, kibiców gości brak. Stilonu w młynie ok. 400 osób. Na meczu obecna 25 osobowa delegacja Chrobrego.
Podczas trwania spotkania przeprowadzana była zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt. Stilonowcom udało się zebrać 430 kg żywności, a także koce, smycze i kagańce.

Piast Żmigród – Lechia Dzierżoniów
Mecz obfitujący w pirotechnikę z obu stron. Fanów Lechii w Żmigrodzie 40 osób z 1 flagą. Podczas meczu goście rozwijają sektorówkę-barwówkę i odpalają piro. Żmigrodzianie również z oprawą – sektorówką-pasiakiem oraz transparentem i sporymi ilościami świecidełek.


Lechia Dzierżoniów

Promień Żary – Ślęza Wrocław
Na pierwszym ligowym meczu w 2014 roku Promienia w młynie ok. 50 osób. Żarscy fanatycy prezentują oprawę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych. Składała się na nią sektorówka z napisem „Żołnierze Niezłomni” i dopełniający ją transparent z hasłem „Promień Nie Zapomni”. Ponadto Promień rzuca serpentyny i konfetti oraz robi flagowisko.


Promień Żary

Piast Karnin – Ilanka Rzepin
Kilkanaście dni temu kibice Ilanki zaliczyli wyjazd w Pucharze Polski, a teraz udowadniają, iż nie był to jednorazowy wyskok. Do Gorzowa Wielkopolskiego (bo stamtąd pochodzi klub Piast Karnin) wybiera się 10 najzagorzalszych fanów Ilanki.

Wieści z Polski:

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław(Ekstraklasa)
Najbardziej elektryzujący fanów obu drużyn mecz w sezonie już za nimi. Do Lubina przyjechał komplet – 1000 fanów Śląska. Wspierają ich wszystkie zgody, a w największej liczbie stawia się Miedź Legnica – 50 osób. Zagłębie wsparte przez 300 fanatyków Falubazu oraz 50 kibiców Zawiszy. Poza wypełnionymi sektorami najwierniejszych fanów na meczu nie dzieje się nic ciekawego.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin(Ekstraklasa)
Pomimo tego, że w Zabrzu nie ma sektora gości, fani Pogoni mogli obejrzeć mecz. „Paprykarze” zjawiają się na stadionie „Żaboli” w 120 osób i dzięki uprzejmości gospodarzy oglądają mecz z ich sektorów.

Chemik Kędzierzyn-Koźle – Start Namysłów(Okręgowy Puchar Polski)
Chemik, wsparty przez 60 osobową delegację Rakowa Częstochowa, tworzy 400 osobowy młyn. W czasie meczu flagowisko i ognie wrocławskie. Start melduje się w Kędzierzynie w 65 osób z flagą.


Chemik Kędzierzyn-Koźle

SKWK zawiesza działalność!
W ubiegłym tygodniu o zawieszeniu swojej działalności poinformowało Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków. Jest to związane z agresywną nagonką na Wiślaków mającą ostatnio miejsce. W związku z zawieszeniem działalności, na popularniej trybunie „C” nie będą wywieszane flagi oraz nie będzie prowadzony doping.

420 zakazów na Wisłę.
W związku z ostatnimi wydarzeniami klub Wisła Kraków nałożył na swoich kibiców 420 zakazów stadionowych. Zakazami objęte zostały nie tylko osoby, które zostały spisane po meczu z Ruchem, ale również ludzie, co do których „zachodzi podejrzenie, że mogą zakłócać porządek na kolejnych meczach.”. Absurd goni absurd.

Wieści ze świata:

Trabzonspor – Fenerbache(Turcja)
W 55. minucie meczu sędzia zmuszony był go przerwać, ponieważ piłkarze gości zostali obrzucani najróżniejszymi przedmiotami przez kibiców Trabzonu. Po zakończeniu spotkania fanatycy Trabzonsporu mieli grubą awanturę z policją na mieście.


Trabzonspor

Zeljeznicar – FK Sarajevo (Bośnia i Harcegowina)
Fani z Sarajewa mieli zakaz na ten mecz jednak w niczym im to nie przeszkodziło. Przyjechali na mecz i weszli na stadion w liczbie 2000 osób! W czasie meczu sporo pirotechniki, typowy bałkański styl!


Zeljeznicar


FK Sarajewo

Aris Saloniki – PAOK Saloniki (Grecja)
Mimo ogólnego zakazu wyjazdowego i braku kibiców gości, derby i tak były gorące! Fani Arisu wywiesili kilkanaście(kilkadziesiąt?) flag skrojonych PAOK-owi oraz, tradycyjnie, odpalili niezliczone ilości piro!


Aris Saloniki

Przygotował: G.