Podsumowanie weekendu

Kolejne udane występy mają za sobą drużyny młodzieżowe Chrobrego. Co prawda nie wszystkie schodziły z boisk w roli zwycięzców, ale te, u których wynik odgrywa znaczącą rolę, tak.
Przede wszystkim cieszy kolejna efektowna wygrana juniorów starszych. Ci nie zwalniają tempa, strzelają swoją 47. bramką w piątym wiosennym pojedynku, bezlitośnie wykorzystując potknięcie drugiej w grupie Chojnowianki Chojnów. Teraz mamy już 4 punkty przewagi nad wiceliderem, a co za tym idzie spory komfort psychiczny dla samych piłkarzy. Oby tego nie zmarnować!
Trzecie zwycięstwo z rzędu, trzecie niezwykle cenne w kontekście walki o utrzymanie odnieśli trampkarze starsi prowadzeni przez Tomasza Ficnera. Wcześniej zdobyli Polkowice, ograli Szkółkę, teraz w dobrych nastrojach wracali z Wrocławia, tym samym zgarniając komplet oczek w starciach z zespołami, które mamy szansę wyprzedzić. Dzięki tej passie młodzi głogowianie zostawili za sobą złą sytuację w lidze, z której spadną cztery ostatnie ekipy, i dzięki porażkom choćby Górnika i Stali Świdnica mają spore szanse na wskoczenie nawet do pierwszej dziesiątki.
Poprawiła się też sytuacja rezerw Chrobrego. Z klasy okręgowej w najgorszym wypadku polecą cztery ostatnie drużyny, więc gdyby liga już teraz się kończyła, Chrobry uniknąłby degradacji o klasę niżej. Jednak przed głogowianami poważniejsze wyzwanie niż Arkon, bo Górnik II Polkowice na wyjeździe.

Klasa okręgowa JM i JS – wyniki i tabele
Klasa okręgowa seniorów – wyniki i tabela