Podsumowanie weekendu

Ogółem rzecz biorąc, to był udany weekend dla głogowskich drużyn. Punkty straciły tylko rezerwy Chrobrego, mimo posiadanej na boisku przewagi, i juniorzy młodsi, którzy walczyli jednak z Zagłębiem Lubin. Do starcia z lubińskim rywalem podeszli ambitnie i mogą sobie pluć w brodę, że mecz nie zakończył się przynajmniej podziałem punktów.

Mimo dwóch punktów w trzech ostatnich spotkaniach, sytuacja rezerw MZKS-u nie jest tragiczna. Głogowianie nadal plasują się na 14. pozycji z 3-punktową stratą do lokaty nr 11. W 20. kolejce nieoczekiwane zwycięstwo spośród ekip dołu tabeli odniósł tylko Arkon, który pokonał Orlę Wąsosz 3:2 i zrównał się z nami ilością punktów. Dlatego najbliższe, niedzielne starcie drugiego zespołu będzie jeszcze bardziej kluczowe od tego ostatniego, bo gramy właśnie z Arkonem. Ze swojej strony nadrobiliśmy zaległości i przy informacji o rezultacie meczu Czarni – Chrobry zamieściliśmy skład podopiecznych Jarosława Wielgusa. Po raz pierwszy w rundzie na boisko w barwach Chrobrego wybiegł Tomasz Urbaniak.

Liderów nadal mamy w dwóch klasach okręgowych juniorów. W najbliższą środę kolejne potyczki naszych juniorów, a ich zapowiedzi w dniu jutrzejszym.
Cieszą także zwycięstwa trampkarzy (Tomasz Ficner) i młodzików (Jakub Wolny) w wyjazdowych derbach z Górnikiem Polkowice. Przypomnijmy, że wynik istotny jest w Lidze Dolnośląskiej Trampkarzy, z której mają spaść trzy ostatnie ekipy. Chrobry nadal jest trzeci od końca, ale tylko kilka oczek dzieli go od przesunięcia się wyżej. Z kolei młodzicy spokojnie utrzymują się w pierwszej dziesiątce. A już w najbliższy weekend emocjonujące mecze ze Szkółką Piłkarską!

Klasa okręgowa JM i JS – wyniki i tabele
Klasa okręgowa seniorów – wyniki i tabela