Pogoń: Idziorek – Antosiewicz, A. Szczypkowski, Zmyślony, G. Szczypkowski, Smyczyński (78′ Partyka), Molka (84′ M. Szczypkowski), Hałapacz, Bogusz, Kodyra (72′ Płuska), Graf (84′ P. Bezak)
Chrobry: Długosz – Herbuś, Papuszka, Filbier (90′ Pietruszko), Kopernicki, Ałdaś, Gad, Bukraba (66′ Smoliński), Kowalski (32′ Niedźwiedź), Szczęśniak, Węglarz (90′ Kozłowski).
Sędzia: Marcin Martyniuk (Zielona Góra).

(0:0)

BRAMKI

KARTKI

Ałdaś

O pierwszej części środowego spotkania można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła. Obie drużyny raziły brakiem pomysłu na stworzenie zagrożenia pod bramką przeciwnika, przez co przez długie minuty z boiska wiało nudą. Zanim upłynęło pierwsze 30 minut gry przebudzili się głogowianie. Z dystansu uderzył najpierw Krystian Kowalski, a chwilę później Damian Ałdaś, ale oba strzały były posłane Panu Bogu w okno. I właściwie na tym można już zakończyć relację z przebiegu pierwszej połowy meczu.
W drugiej na boisku przewagę posiadał tylko Chrobry. Od pierwszych minut zepchnął do obrony zespół Pogoni i tylko należało czekać, kiedy w końcu nasz zespół strzeli pierwszą bramkę. W 63 minucie z rzutu wolnego świetnie piłkę Mateuszowi Niedźwiedziowi wyłożył Damian Ałdaś, ale ten bardziej podał ją bramkarzowi niż uderzył na bramkę. W 72 minucie piłkę z własnej połowy zacentrował Adam Filbier, a niecelnie głową uderzył ponownie Mateusz Niedźwiedź. Wreszcie w 75 minucie stało się to co było nieuchronne. Świetnie skrzydłem przedarł się Kamil Szczęśniak, zakręcił obrońcami Pogoni i wyłożył piłkę na piąty metr Damianowi Ałdasiowi, a ten bez problemu wpakował ją do siatki. Za wielką radość, którą okazał ściągnięciem koszulki nasz zawodnik otrzymał żółtą kartkę. Głogowianie nie zadowolili się jednym trafieniem. W 85 minucie w pole karne wpadł Konrad Węglarz, który minął bramkarza Pogoni, ale z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę. Długo nie trzeba było czekać na poprawkę. Nie minęło 60 sekund, a ponownie Węglarz wjeżdża w pole karne, omija bramkarza gospodarzy i trafia do siatki. W 88 minucie kolejne podanie otrzymuje Węglarz, który uderza z narożnika pola karnego i Chrobry wygrywa 3:0.
Zwycięstwo Chrobrego, jak najbardziej zasłużone, szkoda tylko, że okupione poważną kontuzją Michała Bukraby. Nasz zawodnik m.in. ze złamanym nosem po zderzeniu z zawodnikiem Pogoni, został odwieziony karetką pogotowia na sygnale do szpitala we Wrocławiu. Uderzenie było tak silne, że obrońca Chrobrego nie pamięta wydarzenia na boisku. Mimo to pierwsze o co spytał przybyłe do szpitala osoby to o wynik spotkania.

Autor: Rabe/Fuler