Pomarańczowo-czarne piłkarki

W Chrobrym Głogów rusza piłkarska sekcja dziewcząt. Egzotyka? Niekoniecznie, o czym możecie przekonać się choćby – tutaj. W ostatnich latach polski futbol w wykonaniu pań zaczął się rozwijać, choć nadal pozostaje bez znaczących sukcesów na arenie międzynarodowej. Winą za taki stan rzeczy obarczani są działacze związkowi i dobrze, że chociaż ci klubowi co raz częściej przypominają sobie o kobietach chcących uprawiać ten sport.

W Głogowie zajęcia prowadzić będą trenerzy Mieczysław Jańczyk oraz Jerzy Kosmowski. Pierwszemu powierzono opiekę nad dziewczynkami ze szkół podstawowych, a zajęcia dla tej grupy odbywać się będą w środy, czwartki i piątki w godzinach od 16:00 do 17:30 na hali widowiskowo-sportowej. Przyszłe piłkarki, które obecnie uczą się w gimnazjach i szkołach średnich, to grupa trenera Kosmowskiego. Chętne do uprawiania tego sportu panie zapraszamy w środy (godz. 16:00), czwartki (godz. 16:30), a także piątki (godz. 15:00), również na halę przy Wita Stwosza.

Sekcja piłki kobiecej istnieje także w zaprzyjaźnionym KKS-ie Kalisz i tam pomysł jej powołania okazał się strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”. Trzymajmy kciuki, aby i u nas jego realizacja jak najbardziej się powiodła. Przecież pań na naszym stadionie nie brakuje… Wszystkie serdecznie zapraszamy na treningi.

Jednocześnie przypominamy, że…

😉