Pomoc dla Dawidka

Ma na imię Dawid, ma dwa lata i początek jego dzieciństwa związany jest z pobytem w szpitalu. Syn Erwina Góreckiego, byłego zawodnika wówczas drugoligowego Chrobrego Głogów, cierpi na ostrą białaczkę szpikową. Obecnie jest leczony w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Sam ani przy pomocy tylko najbliższych nie wygra z chorobą.

– 23 marca tego roku zdiagnozowano u naszego Dawidka ostrą białaczkę szpikową (podtyp M4). W dniu przyjęcia do Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu nasz synek miał blisko 300 tys. leukocytów. Jego organizm był w ok. 90% „przejęty” przez komórki nowotworowe. Stan był bardzo ciężki, zagrażający jego życiu. Kolejnego dnia mógłby nie przeżyć. Po raz drugi „we właściwym” czasie otrzymaliśmy pomoc. Dziś jesteśmy na początku drogi, którą jest walka z nowotworem – informują rodzice Dawida, który jest jednym z podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Przewiduje się, że leczenie chłopca potrwa dwa lata. Przez ten okres czasu konieczna będzie częsta hospitalizacja, zakup niezbędnych leków i środków dezynfekująco – higienicznych. To wiąże się z kosztami, czego rodzice Dawidka nie są w stanie udźwignąć. Dlatego apelują o pomoc.

Jak można pomóc? Na różne sposoby. Poprzez dokonanie wpłaty na specjalny numer konta bądź poprzez przekazanie 1% swojego podatku z myślą o chłopcu.

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
Ul. O. Bujwida 42
50 – 368 Wrocław
Bank Millenium S.A.
11 1160 2202 0000 0001 0214 2867
Z tytułem wpłaty: „Dawid Górecki”

Można również przekazać 1% podatku na rzecz Dawidka poprzez wskazanie w zeznaniu podatkowym:
KRS Fundacji: 86210
w polu informacje uzupełniające: Dawid Górecki