Pora udowodnić nie tylko sobie

Już jutro o godzinie 14:30 Chrobry rozegra kolejne spotkanie w rozgrywkach III ligi. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie Celuloza Kostrzyn, znajdująca się ostatnio w słabej dyspozycji. Obie drużyny będą mieć wiele do udowodnienia, ale jednak więcej mają głogowianie. Trener Janusz Kubot, że w dalszym ciągu zasługuje na zaufanie zarządu klubu i jego kibiców. Zawodnicy, że nie przypadkowo przed sezonem byli typowani do awansu, a wyjazdowe porażki nie przekreślają ich umiejętności. Zawody poprowadzi Sylwester Dąbski z Kłodzka.

Zespół z Kostrzyna po zeszłosezonowym debiucie na trzecioligowym froncie zdecydowanie okrzepł. W bieżących rozgrywkach spisuje się bardzo przyzwoicie. Szczególnie udany kostrzynianie mieli start w lidze, gdy po czterech kolejkach mieli już na swoim koncie 9 punktów. Ostatnio forma Celulozy była nieco słabsza, ale w ostatnim pojedynku sensacyjnie zremisowali z Polonią Trzebnica, zdobywając bramkę na wagę jednego punktu w 90 minucie. W zeszłym roku głogowianie musieli się sporo napocić na własnym terenie, aby ostatecznie pokonać rywala 1:0. Do rewanżowego pojedynku wiosną nie doszło, gdyż kostrzyński klub nie był w stanie przygotować się na przyjazd kibiców z Głogowa.

Bliżej znaną postacią Celulozy w Głogowie jest z pewnością obrońca Michał Rajkiewicz. W Chrobrym przebywał przez rundę jesienną sezonu 2007/08 i na pewno nie kojarzy się szczególnie dobrze głogowskim fanom (po sezonie Chrobry znalazł się na czwartym szczeblu krajowych rozgrywek). Podobnie wspominany jest również napastnik Celulozy Artur Anioł, który w Chrobrym grał w sezonach 2000/01 i 01/02 (wówczas Chrobry spadał także z 3 do 4 ligi), zdobywając dla pomarańczowo-czarnych 8 bramek. W obecnych rozgrywkach Anioł ma już na liczniku pięć goli. Jeszcze lepszą formą strzelecką imponuje w Celulozie Robert Budzałek, który ma na swoim koncie siedem trafień. W sumie obaj dzielą się niemal całym dorobkiem bramkowym Celulozy i ich wyeliminowanie może być kluczowe do odniesienia zwycięstwa w jutrzejszym spotkaniu. To nie powinno być arcytrudne, bo do siatki nie trafiali już od 420 minut.

Chrobry do spotkania przystąpi dość mocno pokiereszowany. Aż pięciu zawodników ma kontuzje, w tym czwórka młodzieżowców. Najbardziej doskwierać powinien brak Konrada Kaczmarka, który w tym sezonie raz po raz udowadniał swoją przydatność do zespołu. Mimo tych kłopotów po raz kolejny głogowianie będą faworytem spotkania i brak zwycięstwa będzie wielką niespodzianką. Mimo przeciętnej ostatnio formy przemawia za nimi atut własnego boiska, na którym w tym sezonie jeszcze nie stracili bramki. Czy będzie to spotkanie, w którym Chrobry przełamie się i zacznie znacznie częściej trafiać do bramki rywali, niż to czynił ostatnio, przekonamy się niedługo.

INFO O RYWALU

Pełna nazwa: Kostrzyński Klub Piłkarski Celuloza Kostrzyn nad Odrą
Rok powstania: 1959
Adres: Niepodległości 11, 66-470 Kostrzyn nad Odrą
Kontakt: (95) 752-33-51
Internet: www.celulozakostrzyn.pl (oficj.)
www.celulozakostrzyn.futbolowo.pl (nieoficj.)
Barwy: niebiesko-biało-czerwone
Sukcesy: 8. miejsce w II lidze – 1982/83; 1/16 finału Pucharu Polski – 1983/84
Stadion: 2800 miejsc siedzących
Oświetlenie – brak
Bilety –
Bramkarze: Rafał Łopusiewicz (88), Kamil Grabowski (90).
Obrońcy: Łukasz Dorniak (84),Arkadiusz Skórczyński (81), Michał Rajkiewicz (85), Patryk Osowski (90),Piotr Witkowski (87), Norbert Kukulski (77).
Pomocnicy: Krzysztof Bednarek (89), Damian Kuśnierczak (86), Bartosz Szczypień (91), Piotr Ryłko (86), Roland Heppner (76), Sebastian Górski(80),Tomasz Ogórek (86), Łukasz Kostowiecki (82), Marek Szutko (92) Jakub Barth (90), Marek Gruszka (86), Rafał Cipiński (86), Stanisław Bogusz (84).
Napastnicy: Sylwester Kawczyński (71), Piotr Trzebiński (79), Robert Budzałek (88), Mateusz Lencewicz (92), Tomasz Pawlak (80)
Trener: Roland Heppner
Uwagi:
Ciekawostki:

OSTATNIE MECZE

12. kolejka: Celuloza Kostrzyn – Polonia Trzebnica 1:1
Kuśnierczak 90 – Gryzło 73
Celuloza: Łopusiewicz – Hojka, Rajkiewicz, Witkowski, Wieczorek, Bednarek (Pasternak), Gruszka (Kuśnierczak), Szutko, Lencewicz, Budzałek, Anioł (Gruźlinski).

11. kolejka: Moto-Jelcz Oława – Celuloza Kostrzyn 1:0
Czajka 4
Celuloza: Łopusiewicz – Rajkiewicz, Wieczorek, Witkowski, Chołuj, Bednarek, Heppner, Anioł, Budzałek, Gruszka, Szutko.

10. kolejka: Celuloza Kostrzyn – Ilanka Rzepin 0:2
Grobelny 32, Nnamani 57
Celuloza: Dmuchowski – Witkowski, Rajkiewicz, Wieczorek, Gruźliński (46 Hojka), Chołuj, Kuśnierczak, Krogulewski (30 Pasternak), Gruszka (60 Bednarek), Anioł, Budzałek.

PROGRAM 13. KOLEJKI

(12:00) Polonia Trzebnica – Dozamet Nowa Sól
(13:00) Pogoń Świebodzin – Lechia Dzierżoniów
(14:00) Twardy Świętoszów – Orzeł Ząbkowice
(14:00) Motobi Kąty Wrocławskie – Orzeł Międzyrzecz
(14:00) Moto-Jelcz Oława – Czarni Witnica
(14:30) Chrobry Głogów – Celuloza Kostrzyn
(15:00) Ilanka Rzepin – Polonia Świdnica

INFO O MECZU

Chrobry Głogów- Celuloza Kostrzyn

Data: sobota, 13.10.2010, godz. 14:30.

Miejsce: Stadion GOS, Wita Stwosza 3

Zawody poprowadzi: Sylwester Dąbski (Kłodzko)

Przypuszczalny skład: Zaremba – Oleksy, Michalec, Kotlarski, Filbier, Herbuś, Wolbaum, Hałambiec, Machaj, Janik, Ochmański.

Absencje: Sypień, Fryzowicz, Kononowicz, Kaczmarek, Żmijowski (kontuzje).

Prognoza pogody na mecz: temperatura: 11 °C, deszcz: 0.0 mm, wiatr: 5 km/h.