Przedsezonowe podsumowania, nowe twarze, stare cele…

Już tylko godziny dzielą nas od inauguracji sezonu 2006/2007. Prawie do ostatniej chwili trzymani byliśmy w niepewności, nie znając ostatecznego składu, jaki będzie reprezentował pomarańczowo-czarne barwy przez kolejne miesiące. Przez cały okres przygotowawczy przewinęło się kilkunastu zawodników, głównie młodych, różnej narodowości. Pozostało sześciu, z którymi klub podpisał kontrakty.

PRZYSZLI

Grzegorz Świtała* (22 lata; poprzedni klub – OKS Olesno)
Mateusz Herbuś (19 lat; poprzedni klub – SP Głogów)
Maciej Soboń (27 lat; poprzedni klub – wolny zawodnik)
Mateusz Milkowski (19 lat; poprzedni klub – Dozamet Nowa Sól)
Kamil Nitkiewicz (19 lat; poprzedni klub – Polar Wrocław)
Grzegorz Rola (20 lat; poprzedni klub – Zagłębie II Lubin)

*wypożyczenie na pół roku z opcją transferu definitywnego

ODESZLI

Albert Muzeja (Sparta Rudna – powrót z wypożyczenia)
Damian Piotrowski (Zagłębie Lubin – powrót z wypożyczenia)
Adam Pojnar (Dozamet Nowa Sól?)
Karol Winniczuk (Arkon Przemków?)
Krystian Kowalski (?)
Paweł Skoczylas (?)
Rafał Golba (?)

Kadra na rundę jesienną sezonu 06/07 przedstawia się następująco:

Bramkarze:
Sławomir Cuper
Grzegorz Świtała

Obrońcy:
Piotr Błauciak
Grzegorz Murat
Michał Papuszka
Jakub Puchalski
Remigiusz Smolin
Mateusz Herbuś
Kamil Nitkiewicz

Pomocnicy:
Paweł Kwiatkowski
Łukasz Plewko
Maciej Soboń
Mateusz Milkowski
Tomasz Trznadel
Henryk Cackowski
Mateusz Niedźwiedź
Grzegorz Rola

Napastnicy:
Radosław Druciak
Damian Kwaśnik
Bartłomiej Sybis
Łukasz Szuszkiewicz
Konrad Węglarz

Nowym zawodnikom życzymy powodzenia w zespole, wyrażając przy tym nadzieję, że godnie będą reprezentować ukochane przez nas barwy.

W ciągu trwających blisko 6 tygodni zajęć przygotowawczych nasza drużyna rozegrała 8 gier kontrolnych. Ich bilans przedstawia się następująco:

3 zwycięstwa – 1 remis – 4 porażki; stosunek bramek: 10-16

Jeszcze rok wcześniej udało się zorganizować obóz przygotowawczy dla zespołu. W tym jedyną alternatywą był obóz dochodzeniowy na własnych obiektach, a w jakim stanie jest murawa na boisku na os. Piastów, z której korzystano – wiemy wszyscy. Kłopoty finansowe klubu przekładają się na wiele istotnych kwestii – nie ma pieniędzy na odżywki dla piłkarzy, a tym bardziej na spłatę zaległych pensji. O tym, jak na dzień dzisiejszy funkcjonuje MZKS Chrobry Głogów świadczy choćby to, że dochodziło do tak paranoicznych sytuacji, w których zawodnicy uzupełniali organizm w wodę o zwykłą „kranówę”. Szczegół, ale tylko z pozoru. Problemami klubu zainteresował się ostatnio nawet popularny tygodnik „Piłka Nożna”, którego redaktorzy opisują szare III i IV-ligowe podwórka. Mimo wszystko, specjalny test przeprowadzony wśród całej drużyny wykazał, iż ta jest dobrze przygotowana do zbliżającej się rundy. Zdają się też potwierdzać to spotkania sparingowe. Po słabym początku, w którym teoretycznie mocniejsi rywale obnażyli wszystkie nasze braki, przyszedł moment nie efektownej, ale efektywnej gry. Nie było w niej stabilności, jeśli chodzi o poziom, ale cieszy na pewno fakt, że wreszcie zaczęli trafiać napastnicy, co wiosną było sporą bolączką w szeregach „pomarańczowo-czarnych”. Wszystko oczywiście w najlepszym stopniu zweryfikuje liga i jej pierwsze mecze. Sami piłkarze zapewniają, że się postarają. Nam pozostaje trzymać za słowo i wspierać ich w tym, co robią. Celem na nadchodzące rozgrywki sezonu 06/07 jest niemalże już tradycyjna ” walka o pierwszą 'piątkę' „. Łącząc owy cel z wypowiedziami prezesa Pawlaka robi się jeszcze klarowniej – bijemy się o miejsca 3-5. Tym optymistycznym akcentem zakończmy.

Kliknij, aby powiększyć.