Przyjeżdża Dozamet, a z nim Remigiusz Smolin

Wyjątkowo w niedzielę odbędzie się ligowe starcie Chrobrego. W 8. kolejce III ligi podopieczni Janusza Kubota podejmą Dozamet Nowa Sól. Tak dla jednych, jak i drugich, to szansa na podtrzymanie dobrej passy. Początek o godz. 16:30 na II płycie głogowskich obiektów. Bilety w cenie 5 zł. Wszyscy oczywiście stawiamy się w wiadomej części trybuny. Będziemy też zbierać po kilka złotych z przeznaczeniem na oprawy meczowe.
W chwili obecnej nastroje wśród piłkarzy Dozametu są zgoła odmienne od tych z początku sezonu. Nowosolanie zaliczyli prawdziwy falstart w rozgrywkach. Na trzy spotkania wszystkie przegrali, choć z drugiej strony w związku z odbywającym się na stadionie w Nowej Soli remontem wszystkie na wyjeździe i nie z byle kim, bo m.in. Górnikiem i Polonią. Posunięcia były jednak zdecydowane. Miejsce dotychczasowego szkoleniowca Krzysztofa Pawlaka zajął wcześniej pracujący z młodzieżą Mariusz Karpiński, a pracę straciło także kilku graczy, choćby doświadczony Krzysztof Rośmiarek, który obecnie reprezentuje barwy Korony Kożuchów. Jak się okazało, zmiany wyszły na dobre.

Jeszcze w Strzelcach Krajeńskich zawodnicy KSD tracili punkty w doliczonym czasie gry, ale dalszą drogą przebrnęli w bardzo dobrym stylu. Trzy ostatnie mecze to 7 punktów nowosolan, a do gry świetnie wprowadził się 18-letni Patryk Dubec, któremu 4 pojedynki wystarczyły, aby 5-krotnie wpisać się na listę strzelców.
Ogółem mamy do czynienia z młodszą kadrą Dozametu, do której dokoptowano także wychowanków głogowskiej Szkółki Piłkarskiej, mających już wiek juniora za sobą Łukasza Stachowa i Kamila Kaczmara. Obaj są obecnie podstawowymi zawodnikami nowosolskiego klubu. Takimi mocnymi wyjątkami od wprowadzonej w szeregi niedzielnego rywala Chrobrego młodzieży są jedynie 27-letni Radosław Druciak oraz 32-letni Remigiusz Smolin, w przeszłości przecież reprezentujący barwy MZKS-u.

Jaki futbol prezentuje Dozamet? Na podstawie środowej, wygranej 4:2 potyczki z Promieniem wychodzi na to, że skuteczny.
– Nie można wypracowywać siedmiu, ośmiu klarownych sytuacji, a strzelać tylko dwie bramki. Arka miała cztery strzały i zdobyła cztery bramki – powiedział stronie promienzary.com Sylwester Buczyński, trener tej drużyny.
Z kolei na przykładzie starcia z Ilanką na pierwszy plan wysuwa się waleczność podopiecznych Mariusz Karpińskiego. Ci przecież jeszcze w 87. minucie przegrywali z lepszą piłkarsko tego dnia Ilanką 0:2, ale powalczyli do samego końca, a ta ambicja została nagrodzona cennym w sytuacji Dozametu punktem.

Po kilku miesiącach przerwy na murawie głogowskiego obiektu stanie nowosolanin Remigiusz Smolin, jeszcze w czerwcu zawodnik Chrobrego, teraz podstawowy obrońca Dozametu. Na jego temat już wiele zostało powiedziane i napisane. Wiele dobrego. Przez wiele lat grania dla Chrobrego zżył się z tym klubem i jego kibicami. Kibice zaś z nim. Nie tylko za to, jakim był piłkarzem, ale człowiekiem.
– Jest ogromny żal, że ta przygoda dobiegła końca, bo Chrobry to kilka naprawdę bardzo fajnych lat. Dużo zawdzięczam temu klubowi. Nadal pozostaję w Głogowie, w pracy i na bieżąco będę śledzić jego dalsze losy, bo tego wszystkiego nie da się tak nagle przerwać – mówił Remek po tym, jak stało się jasne, że musi sobie szukać klubu.

INFO O RYWALU

Pełna nazwa: Klub Sportowy Dozamet Nowa Sól
Rok powstania: 1946
Adres: Matejki 25, 67-100 Nowa Sól (klub); 1 Maja (stadion)
Kontakt: (68) 387-66-80
Internet: www.ksd-nowasol.pl (nieoficjalna)
Barwy: biało-czerwone
Sukcesy: występy w II lidze
Stadion: 3000 miejsc (500 siedzących)
Oświetlenie – brak
Bilety –
Bramkarze: Jakub Miszczuk (90), Adrian Sala (91), Wojciech Sasin (92).
Obrońcy: Tomasz Ilnicki (84), Kamil Kaczmar (90), Tomasz Rozynek (89), Krzysztof Szeląg (85), Remigiusz Smolin (77).
Pomocnicy: Paweł Błaszczak (91), Artur Dewo (87), Mateusz Domański (92), Piotr Dykta (89), Łukasz Kałużny (84), Adam Pojnar (80), Jakub Polewski (91), Gracjan Walter (86), Hubert Wesołowski (89).
Napastnicy: Radosław Druciak (82), Łukasz Stachów (90), Patryk Dubec (91).
Trener: Mariusz Karpiński (od 24 sierpnia 2009)
Uwagi: Od 1995 roku Dozamet występuje pod nazwą MKP Arka Nowa Sól z barwami żółto-niebiesko-czarnymi. Kibice nie utożsamiają się z tą nazwą i podlegającymi jej barwami. Dla nich istnieje tylko tradycyjny Dozamet.
Ciekawostki:

OSTATNIE TRZY MECZE

3. kolejka (zaległy): Dozamet – Promień Żary 4:2
Patryk Dubec 7, Łukasz Stachów 40, Kamil Kaczmar 45, Radosław Druciak 52 – Artur Chabiniak 38, 63
Dozamet: Miszczuk – Ilnicki, Smolin, Pojnar, Kaczmar, Rozynek, Walter, Druciak, Stachów, Dubec, Domański.

7. kolejka: Dozamet – Ilanka Rzepin 2:2
Patryk Dubec 88, Artur Dewo 90 – Ivan Udarević 68, 70 (k)
Dozamet: Miszczuk – Ilnicki, Smolin, Pojnar, Kaczmar (77′ Domański), Dykta, Rozynek, Walter, Druciak (71′ Wesołowski) , Stachów (66′ Dubec), Kałużny (66′ Dewo).

6. kolejka: Tęcza Krosno Odrzańskie – Dozamet 1:2
Radosław Rakociński 36 – Patryk Dubec 32, 65
Dozamet: Sala – Ilnicki, Pojnar, Smolin, Kaczmar, Dykta, (87′ Szeląg), Rozynek, Walter, Druciak (90′ Błaszczak) – Kałużny (58′ Stachów), Dubec (72′ Dewo).

PROGRAM 8. KOLEJKI

Polonia Świdnica – Łucznik Strzelce Kraj. 19 września, 16:00
Tęcza Krosno Odrzańskie – Pogoń Świebodzin 19 września, 16:00
Celuloza Kostrzyn – Górnik Wałbrzych 19 września, 16:00
Vitrosilicon Iłowa – Polonia Trzebnica 19 września, 16:00
Pogoń Oleśnica – Motobi Kąty Wrocławskie 19 września, 16:00
Moto-Jelcz Oława – Orzeł Ząbkowice Śląskie 19 września, 17:00
Ilanka Rzepin – Promień Żary 20 września, 11:00
Chrobry Głogów – Dozamet Nowa Sól 20 września, 16:30

INFO O MECZU

Chrobry Głogów – Dozamet Nowa Sól

20.09.2009, niedziela, godz. 16:30
Druga płyta GOS przy Wita Stwosza
Bilety: 5 zł