Puchar dla ZSSiB

W środę hala widowiskowo-sportowa gościła reprezentacje wszystkich ośmiu głogowskich szkół ponadgimnazjalnych. Głównym organizatorem turnieju jest Zespół Szkół Zawodowych, a do tegorocznej, szóstej już edycji włączyli się: starostwo powiatowe, Międzyszkolny Związek Sportowy Miejski Ośrodek Profilaktyki Uzależnień oraz MZKS Chrobry.
Główna nagroda powędrowała do Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych, skład którego w znacznej mierze tworzyli tak piłkarze Chrobrego, jak i Szkółki Piłkarskiej, a których prowadził trener juniorów starszych MZKS-u Paweł Rząsa. W finale rozgromili 5:1 Zespół Szkół Zawodowych, którego graczom przewodził na co dzień szkoleniowiec rezerw naszego klubu Jarosław Wielgus. Oprócz drużynowych, przyznano także nagrody indywidualne. Nie tylko dla najlepszych zawodników całego turnieju, ale i wyróżniających się postaci w poszczególnych ekipach. W ZSZ był nim Adam Filbier, a w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego (III LO) Sebastian Górski.
Oprócz okazjonalnych pucharów i nagród rzeczowych, uczniom wręczano również ufundowane przez MZKS pamiątki tego klubu. Te otrzymał m.in. uznany najlepszym zawodnikiem całego turnieju Michał Łużny, brat broniącego w Chrobrym Pawła, o którego pozyskanie starali się działacze głogowskiego III-ligowca.
Zmagania halowe zdobiła wydana przez Chrobrego flaga upamiętniająca 900-letnią rocznicę obrony Głogowa. Nie mogło też zabraknąć specjalnego transparentu przypominającego o naszym niedzielnym wyjeździe do Słubic na Ilankę.