Puchar nie dla Chrobrego

Po wstydliwych porażkach w Pucharze Polski m. in. z Zametem Przemków dzisiaj nastąpiła kolejna. Zespół Chrobrego uległ w spotkaniu II rundy okręgowego Pucharu Polski Sparcie Grębocice w rzutach karnych 6:7. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. Swój mecz przegrała także druga drużyna, z Iskrą w Nielubi 3:6. Poprawkę należy wziąć na składy, w jakich wystąpiły obie głogowskie ekipy, bo te w znacznym stopniu były tworzone przez juniorów, którym coraz częściej daje się szanse na ogrywanie w piłce seniorskiej.

W swoim najsilniejszym składzie na murawę nie wyszła także Sparta. Zabrakło m.in. Jarosława Helwiga, który, jak się okazuje, ma nogę w gipsie. Tylko z boku spotkanie obserwowali bracia Tadajewscy. Był za to Karol Winniczuk, w przeszłości także gracz Chrobrego, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 10. minucie. 5 minut później wyrównał Adam Filbier. Remisem zakończyło się regulaminowe 90 minut gry, choć gospodarze przez ostatnie kilkadziesiąt grali w osłabieniu jednego zawodnika. Zwycięzcy nie wyłoniła dogrywka, więc musiały zrobić to rzuty karne. Te minimalnie lepiej egzekwowali miejscowi. Po stronie Chrobrego nie trafili Adam Filbier i Kamil Piotrowski. Strzał pierwszego obronił bramkarz Sparty, z kolei piłka po uderzeniu naszego juniora nie zmierzała w światło bramki. Bliski wybronienia jednego ze strzałów był Łukasz Zaremba, ale futbolówka pechowo odbiła się najpierw od słupka, a później jego pleców i zatrzepotała w siatce. Tym samym, jak wydawało się dość łatwa, droga do gry w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski została zamknięta.
Tymczasem podstawowi gracze III-ligowej ekipy nie mieli dnia wolnego. Swój trening rozpoczęli zaraz po tym, gdy pucharowy zespół powrócił do Głogowa.

Z kolei rezerwy naszego klubu, których większość składu stanowili juniorzy, a tylko kilku piłkarzy to bardziej doświadczeni gracze drugiej ekipy, uległy Iskrze Nielubia 3:6 i również odpadły z dalszej rywalizacji. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: dwukrotnie Kamil Walicki oraz Tomasz Lesiuk.

Sparta Grębocice – Chrobry Głogów 1:1 (1:1) k. 7:6
Winniczuk 10′ – Filbier 15′
Chrobry: Zaremba – Mikutel, Malesa, Małucki, Jabłoński (46′ Szczęśniak), Górski, Piotrowski, Bukraba, Filbier, Kamil Kraska, Zarębski.

Iskra Nielubia – Chrobry II Głogów 6:3 (2:1)
? – Walicki 2x, Lesiuk
Chrobry II: Stepokura – Sybis, Niewieściuk, Waszkinel, Łokciewicz (46′ Lesiuk), Zawicki, Dopierała (46′ Żmijowski), Kwaśnik, Ciechelski (46′ Kierbedź), Walicki, Strzelecki (46′ Marciszak).