Puchar Polski: relacja z Katowic

Pomarańczowo-czarni pokonali w Katowicach GKS 2:1 i awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z Jagiellonią Białystok. Zawodnicy Chrobrego podczas wczorajszego meczu mogli liczyć na wsparcie nieco ponad 70-osobowej grupy kibiców MZKS-u.

Środowy wyjazd do Katowic był naszym trzecim w tegorocznym Pucharze Polski. Wcześniej ze swoim zespołem byliśmy w Lubinie oraz Lublinie. Teraz przyszła kolej na Katowice, gdzie Chrobry grał z pierwszoligowym GKS-em.

Do Katowic wyruszamy ok. godz. 14. Trasa mija spokojnie i bez większych przygód, a pod stadionem meldujemy się chwilę przed rozpoczęciem spotkania. Ostatnie osoby wchodziły na obiekt przy ul. Bukowej już w trakcie trwania meczu. Na płocie wieszamy dwie flagi („Nieliczni” oraz „Pomarańczowy styl”) i prowadzimy doping dla naszego zespołu, choć tego dnia ciężko było się przebić przez ten prowadzony z sektora GieKSy. Piłkarze sprawiają nam miłą niespodziankę i wygrywają na terenie rywala, awansując tym samym do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Po meczu zbijamy piątki z piłkarzami i dziękujemy im za walkę i wygraną. Na wyjeździe do Katowic zameldowało się łącznie 72 kibiców Chrobrego (w tym jeden zakazowicz).

Na koniec pozdrowienia dla jednej z wyjazdowiczek, która obchodziła wczoraj swoje urodziny. Oby za równy rok również wypadł nam jakiś wyjazd 😉

CHROBRY ON TOUR!