Relacja z prezentacji drużyn Chrobrego!

Ósma prezentacja drużyn Chrobrego Głogów przeszła do historii. W piątkowy wieczór, w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka, zaprezentowali się wszyscy zawodnicy występujący w barwach Chrobrego, a także pierwszy zespół gorzowskiego Stilonu. Wszyscy obecni zapewne nie pożałowali tego, że wieczór spędzili z Chrobrym, natomiast dla nieobecnych mamy krótką relację z tego wydarzenia.

Prezentacja drużyn Chrobrego Głogów to już tradycja. Po raz pierwszy miała miejsce 11 marca 2007 roku i od tego czasu przed każdą rundą wiosenną kibicom przedstawiani są wszyscy zawodnicy reprezentujący pomarańczowo-czarne barwy. Nie inaczej było tym razem. W piątkowy wieczór, licznie zgromadzona widownia, zobaczyła 400 zawodników z różnych grup wiekowych. Warto również wspomnieć, że tytuł zasłużonego dla klubu nadano Stanisławowi Hrymnakowi, byłemu trenerowi Chrobrego Głogów.

Zanim rozpoczęto prezentowanie graczy Chrobrego, zbierana była żywność długoterminowa dla Kombatantów żyjących na Kresach. Była również możliwość zapisania się na wyjazd do Kluczborka czy zaopatrzenia w klubowe gadżety.

Podczas prezentacji standardowo nie zabrakło głośnego dopingu i opraw przygotowanych przez grupę Ultras Chrobry. W tym roku przygotowano dwustronną sektorówkę, którą dopełnił transparent z hasłem „Oskarżeni o wierność”. Pierwsza strona sektorówki przedstawiała motyw policjanta atakującego kibiców oraz paragrafy, za które są oni ścigani. Druga strona to natomiast motyw Żołnierzy Wyklętych oraz ich pseudonimy. Tego dnia na balkonie pojawił się również zgodowy transparent, a także trans zapraszający na wyjazd do Kluczborka, sobotnie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych czy płótno skierowane w stronę jednej z głogowskich stacji radiowych.

Ciekawym momentem całej prezentacji był wspólny doping kibiców oraz zawodników Chrobrego i Stilonu. Z pewnością najbardziej utkwi to w pamięci najmłodszych zawodników naszego klubu, dla których taka prezentacja to wielkie przeżycie i niezapomniane wspomnienia. OD MAŁEGO NA CHROBREGO!