Relacja z sobotniej pielgrzymki do Częstochowy

W sobotę, w Częstochowie, odbyła się VI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Wśród obecnych kibiców z całej Polski nie mogło zabraknąć także 19-osobowej delegacji z Głogowa. Szczegółowy opis z wyjazdu do Częstochowy znajdziecie w dalszej części newsa.

VI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę
Z Głogowa startujemy o 4.30 mocno zaawansowaną wiekowo ekipą. Przy dźwiękach Horytnicy, Lecha Makowieckiego i Andrzeja Kołakowskiego szybko mija czas i docieramy na Jasna Górę ok. 9.30. Tradycji stało się zadość i Spiryt wygrał konkurs. Pierwszy wypatrzył wieżę sanktuarium. Modlitwa, gratulacje dla zwycięzcy i kierujemy się na posiłek. Dojeżdża jeszcze ekipa samochodowa i łącznie jest nas 19-stu. Udajemy się do sanktuarium. Zwiedzanie, modlitwy zdjęcia z flagami, rozmowy z innymi ekipami. O godzinie 12 bierzemy udział w nabożeństwie święcąc trzy flagi – „Żołnierzy Wyklętych, Chrobry Pamięta, Wielka Polska”. Duże zainteresowanie wzbudziły także nasz szale upamiętniające Rotmistrza Pileckiego.

Po mszy małe rozmowy w podgrupach m.in. z ks. Wąsowiczem, ks. Isakowiczem – Zaleskim, a także fanami Śląska ze stowarzyszenia Odra-Niemen.

6. Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców odbywa się pod hasłem „Chwała prawdziwym zwycięzcom” i dedykowana była Powstańcom Warszawskim. Wzięliśmy wiec udział w wykładzie Leszka Żebrowskiego.

Po wykładzie udaliśmy się na mury Klasztoru, gdzie ekipy z całej Polski rozwieszały flagi. My podzieliliśmy się na dwie grupy, dzięki czemu zawisły nasze dwie flagi. Legia przygotowała oprawę upamiętniającą Powstanie Warszawskie. Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, przypomnienie komunistom, gdzie ich miejsce i ruszmy w kierunku naszego piastowskiego grodu. Podziękowania dla wszystkich uczestników wyjazdu. Mam nadzieje, że w przyszłym roku będzie więcej „młodzieży z Chrobrego”.

escort mersin