Relacja ze sparingu

Powracamy do dzisiejszego meczu kontrolnego z Górnikiem Polkowice, przedstawiając jego dokładny przebieg, który przygotował dla nas, obecny na spotkaniu, Tiger.

Górnik Polkowice vs. Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
Bramka: Konrad Węglarz (72 minuta)

Spalone: Chrobry – 7, Górnik – 4
Rzuty rożne: Chroby – 5, Górnik – 10
Faule: Chrobry – 6, Górnik – 11
Strzały na bramkę: Chrobry – 16, Górnik – 13

Składy:
Chrobry: Cuper – Skoczylas, Smolin, Błauciak, Niedźwiedź, Trznadel, Cackowski, Winniczuk (Kwiatkowski 58′), Piotrowski (Kowalski 73′), Rośmiarek, Węglarz (Sybis 75′)

Górnik: Szmatuła – Łowicki, Kardas, Januszewski, Kocot, Żmudziński, Konopka, Pach, Górski, Witkowski, Murdza

1. połowa

1′ – rozpoczynają pomarańczowo – czarni
2′ – Trznadel do Winniczuka, jednak ten faulowany
3′ – pierwsza groźna akcja Chrobrego, Niedźwiedź odbiera piłkę zawodnikowi Górnika, ten zagrywa do Rośmiarka, Rośmiarek do Winniczuka na lewo, jednak strzał obok bramki
6′ – niebezpieczny atak Polkowic, długa piłka na 14 metr, jednak napastnika gospodarzy uprzedza Cuper
8′ – atak Chrobrego lewą stroną, jednak Winniczuk dośrodkowuje zbyt głęboko
9′ – groźny strzał z 20 metrów napastnika z Polkowic, aj ta niefrasobliwość naszych obrońców
10′ – rajd Winniczuka prawą stroną boiska, podanie do Cackowskiego, ten do Rośmiarka, który wbiegał w pole karne, jednak nasz zawodnik minął się z piłką
13′ – akcja Polkowic lewą stroną, zawodnik gospodarzy mija Winniczuka, dośrodkowuje, jednak Cuper na posterunku
16′ – Piotrowski do Cackowskiego, ten do Piotrowskiego, Piotrowski mija obrońcę gospodarzy, strzela, jednak tuż obok bramki
18′ – strata piłki przez zawodników Górnika, przed polem karnym Chrobrego, kontra Chobrego, Niedźwiedź do Winniczuka, ten do Węglarza, który wpadając w pole karne mija obrońcę gospodarzy, jednak strzala obok bramki
20′ – przepiękna akcja zawodników Chobrego, Piotrowski do Węglarza, który wychodzi na pozycje sam na sam, strzela, piłka odbija się od bramkarza, dobiega do niej Rośmiarek, strzela – gol, jednak sędzia liniowy pokazuje pozycje spaloną
21′ – 26′ – okres przewagi Polkowic i chaotyczne wybijanie piłki przez zawodników Chobrego
27′ – 30′ – każde przejęcie piłki prze zawodnika Chobrego kończyło się na jej stracie, boisko = lodowisko
36′ – po okresie chaotycznej gry, składna akcja zawodników Chrobrego, Trznadel do Niedźwiedzia, ten do Piotrowskiego, który zachowuje się jak profesor na boisku (przyjął, popatrzył), pięknie zagrywa piłkę do Cackowskiego, Cackowski rozpoczyna rajd w środku pola, jednak zostaje sfaulowany – rzut wolny
37′ – dośrodkowanie na pole karne z rzutu wolnego, Rośmiarek zagrywa głową, jednak piłka minimalnie mija bramkę gospodarzy
38′ – składna akcja Polkowic prawą stroną… jednak Skoczylas, wybija na aut
39′ – aut dla Polkowic, wyrzut…, zawodnika z piłką fauluje Rośmiarek z Winniczukiem, faul na 10. metrze, po lewej stronie, 2 metry od pola karnego Chrobrego – rzut wolny
39′ – szybkie wykonanie rzutu wolnego, dośrodkowanie w pole karne, jednak po raz polejny Sławek Cuper na posterunku
40′ – kontra Chobrego, Smolin do Niedźwiedzia, ten do Piotrowskiego, który wychodzi sam na sam, jednak bramkarz gospodarzy w nieprzepisowy sposób (wyskoczył z nakładką) odbiera piłkę Damianowi, sędzia nie zauważył tego zagrania, Piotrowski kuleje i schodzi poza linię końcową
42′ – okres przewagi Polkowic i bezmyślne wybijanie piłki przez naszych zawodników, w końcu Cuper wybija daleko
43′ – 45′ – Polkowice przeważają i ciągle atakują, 3 pod rząd rzuty rożne dla miejscowych i 3 razy Skoczylas wybija piłkę na kolejny rzut rożny, za 4. razem wybija daleko i sędzia kończy pierwszą połowę spotkania

2. połowa

46′ – rozpoczynają gospodarze
47′ – Chrobry przejmuje piłkę, podanie Niedźwiedzia do Winniczuka, ten mija jak tyczki 3 zawodników gospodarzy, jednak na czwartym się skończyło – rzut rożny dla Chrobrego
49′ – przejęcie piłki w środku pola przez Cackowskiego, ten do Winniczuka, Winniczuk do Piotrowskiego, ten do Rośmiarka – spalony – tj. jego brak
50′ – 54′ – Piotrowski z Cackowskim rządzą w środku pola, jednak Cackowski faulowany
55′ – akcja Polkowic z lewej strony, przerzut na prawą, do piłki dopada jeden z zawodników gospodarzy, jednak Cuper popisuje się wspaniałą obroną – rzut rożny
56′ – Cuper na lewo do Piotrowskiego, ten sprytnie zagrywa do wychodzących Rośmiarka i Węglarza – spalony
58′ – 61′ – Chrobry w natarciu, Polkowice całkowicie zagubione, jednak Chrobry nie potrafi tego wykorzystać
62′ – Cackowski zagrywa prostopadłą piłkę do Węglarza, ten (niczym Kryszałowicz z Walią w Cardiff – 2001r.) strzela z pierwszej piłki z 16 metrów, jednak minimalnie obok bramki
63′ – Trznadel do Cackowskiego, ten zagrwa do Węglarza, Węglarz biegnie z piłką dobre 7 metrów, strzela z 16 metra jednak obok bramki
66′ – atak Polkowic lewą stroną boiska, Kwiatkowski wybija na aut
67′ – 69′ – przewaga Chobrego, jednak bez efektów
72′ – koronkowa akcja zawodników Chobrego, Trznadel do Cackowskiego, ten do Rośmiarka, Rośmiarek piętą do Węglarza, Węglarz wychodzi sam na sam, jeden, drugi, trzeci zwód, kładzie bramkarza na murawie, mija go i piłkę pakuje do pustej bramki 0:1 !!!
73′ – 77′ – Chrobry ciągłe atakuje, lecz brakuje tego ostatniego celnego podania
77′ – 83′ – Chrobry kontroluje grę, spokojnie rozgrywanie piłki na połowie rywala
84′ – przejęcie piłki przez zawodników gospodarzy, atak prawą stroną, dośrodkowanie – jednak Cuper na posterunku
85′ – 89′ – Polkowice w natarciu, Chrobry cofnął się do obrony, jednak gospodarze są nie skuteczni
90′ – koniec meczu, sparingowe derby dla Chrobrego !!!

3 pytania do Trenera Chrobrego Romualda Kujawy:

1. Jak ocenia pan postawę zawodników z podziałem na pierwszą i drugą połowę?
– uważam, że mecz odbył się w bardzo trudnych warunkach, nie mniej jednak trzeba pochwalić cały zespół, ponieważ chłopaki zagrali dzisiaj bardzo dobry mecz
2. Czy założenia taktyczne zostały w pełni zrealizowane?
– uważam, że zostały w pełni zrealizowane, dlatego wygraliśmy mecz, cały zespół wykonał dzisiaj kawał dobrej roboty
3. Nad czym jeszcze musi pan popracować z zawodnikami?
– przede wszystkim musimy popracować jeszcze nad szybkością to raz, a dwa jeszcze trochę taktyki wprowadzić, niestety warunki są takie, a nie inne i na razie możemy tylko tyle zrobić, ale myślę, że jak pogoda się poprawi, popracujemy nad taktyką

źródło: TiGeR