Remis z Czarnymi

W rozegranym dziś popołudniu spotkaniu sparingowym Chrobry Głogów zremisowal z II-ligowymi Czarnymi Żagań 1:1 (0:0). Drugą połowę lepiej rozpoczęli głogowianie, którzy po bramce Krystiana Kowalskiego wyszli na prowadzenie. Wynik spotkania ustalił były piłkarz Chrobrego Jarosław Gad. Było to drugie spotkanie sparingowe pomiędzy tymi zespołami. W pierwszym górą byłi pomarańczowo-czarni, kiedy to zwyciężyli 4:2.

Mecz Chrobrego z Czarnymi należał do wyrównanych. Głogowianie grali bardziej piłką i stworzyli sobie więcej strzeleckich okazji, z kolei Czarni tych sytuacji wypracowali sobie mniej, ale jak już, to bardziej wiało grozą. Tak było choćby w przypadku wyjść podopiecznych Zbigniewa Smółki na czystą pozycję, jednak w obu przypadkach na posterunku stał broniący przez większą część pojedynku Łukasz Zaremba.
W pierwszej części Chrobrego na prowadzenie próbowali wyprowadzić Piotr Błauciak i Konrad Węglarz, jednak ich uderzenia bronił goalkeeper Czarnych, z kolei dwukrotnie starający się wstrzelić Mateusz Hałambiec robił to nieco niecelnie.
Tuż po wznowieniu drugiej odsłony, bramkarza rywali pokonał Krystian Kowalski, który, po podaniu od Arkadiusza Sojki, wyszedł na czystą pozycję. To już piąte trafienie pomocnika pomarańczowo-czarnych w tegorocznych grach kontrolnych. Odpowiedź przyjezdnych nastąpiła na 9 minut przed końcem, gdy po rzucie wolnym piłkę na słupek skierował Paweł Łużny, sam nieco zamotał się w tym gdzie ta futbolówka jest, więc wobec dobitki był już bezradny. W międzyczasie obie ekipy próbowały poprzez uderzenia z dystansu. Gościom na przeszkodzie stanął słupek, zaś jeden strzał Mateusza Niedźwiedzia wybronił bramkarz Czarnych, a drugi był niecelny. Dwukrotnie przed swoją szansą był jeszcze Michał Bała, ale za każdym razem nie mógł pokonać stojącego między słupkami Karola Buchli, choć raz miał tylko jego przed sobą.

Sparing – 9 marca 2010, 15:30 – Głogów
Chrobry Głogów – Czarni Żagań 1:1 (0:0)
Bramki (Chrobry): Krystian Kowalski 46 – Jarosław Gad 80
Chrobry (I połowa): Zaremba – Mikutel, Błauciak, Kotlarski, Filbier, Kowalski, Herbuś, Hałambiec, Janik, Kostek, Węglarz.
Chrobry (II połowa): Zaremba (80 Łużny) – Waszkowiak, Błauciak (69 Herbuś), Wolbaum, Bukraba, Kowalski (Mikutel 69), Niedźwiedź, Hałambiec (80 Kotlarski), Bała, Sojka, Węglarz (69 Żmijowski).