Rezerwy kończą na trzeciej pozycji

W niedzielę dobiegły końca zmagania w legnickiej klasie okręgowej. Rezerwy Chrobrego dość nieoczekiwanie uplasowały się na wysokiej 3. pozycji za mającą przewagę czterech oczek Orlą Wąsosz, która w ostatniej kolejce rozgromiła 7:0 Górnika Złotoryja, i Górnikiem Polkowice z punktem więcej. Prowadzeni przez Jarosława Wielgusa piłkarze drugiej drużyny sporo bramek stracili, ale najwięcej z całego grona zdobyli, bo 50. Wespół z Orlą Wąsosz mogą poszczycić się najdłuższą serią zwycięstw, na którą składało się osiem spotkań. Samodzielnie brylują, jeśli chodzi o serię meczów bez porażki, bo od 4. do 14. kolejki żadna z ekip nie potrafiła ograć rezerw Chrobrego, a więc tych potyczek w jednym ciągu było 11. Najskuteczniejszym strzelcem drugiego zespołu został 28-letni Marek Gródecki, który zgromadził na swoim koncie 15 goli. Zobacz zestawienie klasy okręgowej po rundzie jesiennej.
Kolejne mecze klasy O w marcu 2010. Tak jak pierwsza drużyna przechodzi na obiekt główny, tak od rundy wiosennej grające do tej pory na sztucznej nawierzchni rezerwy MZKS-u przeniosą się na boczną płytę trawiastą. Do drugiej ekipy mają dołączyć wszyscy zawodnicy urodzeni w roku 1991, którzy jesienią grali w Lidze Dolnośląskiej Juniorów.

Dla Chrobrego II w rundzie jesiennej strzelali:
15 – Marek Gródecki
4 – Sławomir Dopierała
3 – Michał Bukraba, Michał Papuszka
2 – Kamil Walicki, Damian Żmijowski, Jarosław Mikutel, Kamil Piotrowski, Igor Bikanov, Sebastian Szala, Łukasz Strzelecki, Adam Filbier, Krystian Kowalski, Dawid Marciszak
1 – Patryk Kraska, Łukasz Świerczyński, Sebastian Przewocki, Mateusz Małucki