Rezerwy najlepsze w powiecie

Rezerwy Chrobrego Głogów starannie podkreśliły dobrą w swoim wykonaniu rundę jesienną w klasie okręgowej, zwyciężając w powiatowym, organizowanym przez starostwo i MZKS Chrobry, turnieju piłkarskim. W decydującym o wszystkim spotkaniu głogowianie pokonali Orła Czerna 4:1. Ponadto najskuteczniejszym piłkarzem zawodów został przedstawiciel naszej ekipy – Damian Żmijowski. Za zwycięstwo druga ekipa MZKS-u otrzymała bon na sprzęt sportowy o nominale 800 zł, ale ten postanowiła przeznaczyć na rzecz jednej z grup młodzieżowych.

Na początek rywalizacji grupowej doszło do małej sensacyjki, bowiem piłkarze rezerw Chrobrego tylko zremisowali 2:2 z Odrą Leszkowice. Później szło już jednak z górki: 3:0 z Zawiszą Serby, 3:1 z Odrą Grodziec Mały i 4:0 z Perłą Potoczek. Dzięki temu głogowianie zajęli pierwsze miejsce, które dawało możliwość walki o najwyższe trofeum z pozostałymi zwycięzcami grup: Mieszkiem Ruszowice oraz Orłem Czerna. Pomarańczowo-czarni mieli dość ciężką przeprawę z ruszowiczanami, których na co dzień w klasie A prowadzi, a przy tym gra, Marcin Narwojsz, w przeszłości zawodnik Chrobrego. Mieszko jako pierwszy objął prowadzenie, ale nasi piłkarze dogonili rywala i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Kolejny mecz fazy finałowej, pomiędzy Orłem a Mieszkiem, zakończył się identycznym rezultatem, więc o wszystkim decydował ostatni pojedynek Chrobrego z zawodnikami z Czernej, w którym gospodarze zwyciężyli 4:1.

Barwy Chrobrego reprezentowali: Łukasz Stepkura, Michał Papuszka, Sebastian Górski, Bartosz Sybis, Marek Jabłoński, Sebastian Szala, Adam Filbier, Marek Gródecki, Damian Żmijowski, a także Arkadiusz Waszkowiak. Ten ostatni to pochodzący z Gubina 19-latek (ostatnie zdjęcie), który trenował z pierwszym zespołem większą część rundy jesiennej. Wiosną ujrzymy go już w oficjalnych spotkaniach ligowych MZKS-u. Tych z udziałem drugiej ekipy na pewno, a czy także pierwszej, to już zależy tylko i wyłącznie od niego samego. W każdym razie życzymy powodzenia.

Siedem bramek dla Chrobrego zdobył Damian Żmijowski, tym samym zostając królem strzelców turnieju. Cztery trafienia zaliczył Marek Gródecki, dwa wspomniany Arek Waszkowiak, a po jednym Adam Filbier i Bartosz Sybis.

Drugie miejsce przypadło występującemu w klasie A Mieszku z Ruszowic, zaś trzecie również A-klasowemu Orłowi Czerna. Pozostałe ekipy udział w zawodach kończyły na fazie grupowej, ale nie wracały z pustymi rękoma. Każdy z tych klubów otrzymał bony o wartości 500 zł na sprzęt sportowy.

Nie mogło się obyć bez nagród indywidualnych. Skutecznością błysnął Damian Żmijowski, najlepszym bramkarzem został Radosław Zimny z Ruszowic, na którego receptę ciężko było znaleźć graczom Chrobrego, zaś spośród zawodników wyróżniono Marcina Nieradkę z Orła Czerna. Ten 16-latek okazałym uderzeniem pokonał Łukasza Stepokurę i m.in. to zadecydowało o jego wyborze.
– Bardzo się cieszę, nie spodziewałem się – mówił troszeczkę zmieszany całą otoczką chłopak, zaraz jednak dodając: – Ale w lidze też już strzelałem!

Sam turniej okazał się ciekawym i udanym zakończeniem piłkarskich zmagań tej jesieni. Zawody odbyły się w miłej, luźnej atmosferze, beż ciśnienia na wynik, o czym świadczy także miły gest ze strony piłkarzy drugiej ekipy MZKS-u. Organizatorzy ze starostwa i Chrobrego spokojnie mogą więc myśleć o kolejnej tego typu imprezie w wymiarze regionalnym.