Rondo im. Romana Dmowskiego w Głogowie

W dniu 11 listopada bieżącego roku przypada 95. rocznica odzyskania niepodległości. Odbudowa państwa polskiego po 123 latach zaborów nie byłaby możliwa bez dokonań wielkiego męża stanu, jakim był Roman Dmowski. Fundacja im. Bolesława Chrobrego, przy poparciu Stowarzyszenia Sympatyków Chrobrego Głogów, organizuje akcję społeczną „Rondo im. Romana Dmowskiego w Głogowie”.

Uważamy, że nazwanie ronda imieniem delegata Polski na konferencji paryskiej i sygnatariusza traktatu pokojowego w Wersalu w 95. rocznicę odzyskania niepodległości – stanowić może wspaniałą okazję dla uczczenia dokonań tego wybitnego patrioty.

Proponowaną lokalizacją ronda jest skrzyżowanie ulic: Bolesława Krzywoustego, Hugona Kołłątaja, Wały Bolesława Chrobrego. Przed meczem naszej ukochanej drużyny z Odrą Opole będziemy zbierać podpisy pod projektem uchwały Rady Miejskiej po to, aby rondo nosiło nazwę Romana Dmowskiego. Już nieraz jako kibice udowodniliśmy, że stać nas na wiele nie tylko na stadionie, ale i poza nim. Zachęcamy do zaangażowania się w akcje „Rondo im. Romana Dmowskiego w Głogowie”. Pokażmy wszystkim, że w życiu każdego z fanatyków Chrobrego jest miejsce na patriotyzm!

Z narodowym i kibicowskim pozdrowieniem
J.

escort mersin