Rusza nabór do klasy sportowej w LO II

Po drobnych perypetiach ostatecznie udało się. Od września w II Liceum Ogólnokształcącym wystartuje kolejna klasa sportowa o profilu piłka nożna, co jest nieocenione w perspektywie szkolenia młodzieży. Obecnie funkcjonującym, jak i tym dopiero powstającym patronuje i w znacznej części zapewnia byt MZKS Chrobry Głogów. Tym samym głogowski klub ogłasza nabór dla zawodników z rocznika 1993 na rok szkolny 2009/2010. Uwaga! Macie czas tylko do końca maja!
O atutach klas sportowych opowiada trener koordynator ds. szkolenia młodzieży w MZKS-ie Paweł Rząsa, który od września prowadzi jedną z obecnych już w Głogowie tego typu klas:

Klasa sportowa powstała we wrześniu 2008 roku w wyniku współpracy zawiązanej pomiędzy klubem MZKS Chrobry Głogów a II Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie. 16 chłopców uczy się i trenuje, aby w przyszłości stać się wartościowymi ludźmi i móc osiągnąć jak największe sukcesy na boisku i poza nim. Dla wszystkich tych, którzy chcą przeznaczyć na trening dużo więcej ilości czasu, a jednocześnie chcieliby poświęcić się nauce, klasa sportowa jest idealnym rozwiązaniem. Treningi odbywają się na zajęciach lekcyjnych w ramach rozszerzonego programu zajęć WF (docelowo 10 treningów w tygodniu) oraz dodatkowych treningach popołudniowych i reprezentowaniu barw klubu MZKS Chrobry Głogów.
Naszym dużym atutem jest wykwalifikowana kadra trenerska oraz oferowana przez nas jedna z najlepszych w Polsce wysokiej klasy nowoczesna baza treningowa. Treningi prowadzone są m.in. na boiskach trawiastych, pełno wymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią, hali sportowej, siłowni, basenie, mamy do dyspozycji wysokiej klasy odnowę biologiczną (kriosauna, elektrolecznictwo, magnetron, biostymulacja, masaż wirowy…). Ponad to dodatkowe treningi popołudniowe prowadzone są przy sztucznym oświetleniu, ponieważ na wszystkich treningowych boiskach zamontowane są jupitery. Gorąco zachęcam zawodników urodzonych w 1993 r. Jest to naprawdę świetny wybór. Podania proszę składać w sekretariacie II LO do końca maja.
Kolejnym dużym plusem jest to, że w/w kompleks sportowy położony jest w jednym miejscu, a szkoła i internat dla zawodników spoza miasta znajduje się tuż przy obiektach sportowych. (Internat ok. 100 m, szkoła ok. 500 m).

Trener koordynator grup młodzieżowych Paweł Rząsa