Rusza rok szkolny, rusza klasa sportowa

Na dzień przed inauguracją roku szkolnego do Głogowa zjechali uczniowie, którzy lada moment podejmą naukę w klasie sportowej o profilu piłkarskim w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego. We wtorek odbyło się uroczyste spotkanie z młodymi piłkarzami i ich rodzicami, na którym pojawili się nawet główni włodarze miasta w osobach Jana Zubowskiego, Leszka Rybaka i Leszka Szulca. Przypomnijmy, że głównym inicjatorem powstania takiej klasy, skupiającej osoby także spoza miasta i województwa, na tym poziomie wiekowym w Głogowie był trener pierwszej drużyny Chrobrego Janusz Kubot.

– Jednak bez wielkiego zaangażowania ze strony Jarosława Wielgusa i Radosława Kałużnego nic by z tego nie wyszło – mówił szkoleniowiec.
Sama klasa skupi w sobie ponad 20 uczniów. Część to rodowici głogowianie, ale nie brakuje w niej osób z dalszych zakamarków kraju. Wszyscy zostali wyselekcjonowani spośród większej grupy, która przed kilkoma miesiącami przeszła testy na terenie głogowskich obiektów.
– Wiem, że w klasie naukę podejmie osoba z odległego Lublina. Moi dziadkowie pochodzą z tego miasta i właśnie w Głogowie znaleźli swoje miejsce na ziemi. Życzę, abyście i Wy odnaleźli tutaj taki sam zakątek dla siebie – powiedział do zgromadzonych prezes MZKS-u Przemysław Bożek.
Cała grupa od teraz będzie trenować dwa razy dziennie. Wraz z przyjściem do klasy, wszyscy stali się zawodnikami Chrobrego. Część z nich ma już za sobą występy ligowe z juniorskimi ekipami głogowskiego klubu.