Ruszają po LDJ-kę!

Juniorzy starsi Chrobrego Głogów wracają na ligowe boiska. Pierwszym dla mistrzów jesieni w klasie okręgowej tego rocznika przystankiem na drodze prowadzącej do tak bardzo wyczekiwanej Ligi Dolnośląskiej Juniorów będzie Lubin. W sobotę o godz. 11:00 głogowianie zmierzą się z tamtejszym Amico, aktualnie 11. ekipą w grupie, która przed tygodniem w zaległym spotkaniu uległa Chojnowiance Chojnów 0:7. Tym samym Chojnowianka wyraźnie siedzi na ogonie Chrobremu, mając raptem dwa punkty straty. Wystarczy więc jedna wpadka…
W przerwie zimowej w drużynie nastąpiło kilka zmian. W rundzie wiosennej barwy Chrobrego będzie reprezentować trzech nowych zawodników: ofensywnie usposobiony Erwin Dziedzic z Avii Siedlnica, występujący ostatnio dla SMS-u Łódź, choć pochodzący z Głogowa, przy czym ocierający się o kadrę Polski obrońca Piotr Niewieściuk i Mateusz Małucki, ostatnio gracz Szkółki Piłkarskiej Głogów.
Zespół ma za sobą 8 gier kontrolnych, z czego wygrał tylko jedną.
– Celowo szukaliśmy bardzo silnych sparingpartnerów. Doskonale wiedzieliśmy co robimy grając z czołowymi ekipami czy to ligi dolnośląskiej czy lubuskiej. Wynik nie jest ważny. Są rzeczy istotniejsze. Chodziło o nabranie doświadczenia, pewności siebie, bo mimo porażek, chłopaki naprawdę przekonali się, że są w stanie rywalizować jak równy z równym z bardzo silnymi ekipami – uspokaja trener juniorów starszych Paweł Rząsa. – Do Lubina nie jedziemy w najsilniejszym składzie. Choroba wyklucza występ Michała Durała, za kartki pauzuje Tomasz Lesiuk, a kontuzjowany jest Kamil Kraska. Doskonale wiemy, że każdy specjalnie mobilizuje się na lidera. Pamiętamy sytuacje z jesieni, kiedy ciężej grało nam się w roli przewodzących grupie, aniżeli jako zespół drugiego miejsca. Pierwszy mecz jest przełomowy. Najważniejsze, aby dobrze zacząć. Jeśli to się uda, myślę, że będzie dobrze. Tak więc cel jest jasny – tylko 3 punkty.

Powodzenia!