Ruszyli z drugim tygodniem przygotowań

Piłkarze Chrobrego Głogów rozpoczęli drugi tydzień przygotowań do ruszającego 8 sierpnia nowego sezonu w III lidze. Rano większość piłkarzy (bez kilku pracujących w tych godzinach) spotkało się na zajęciach w pobliskim parku, a po obiedzie już niemal w całości skompletowany zespół pojawił się na płycie, gdzie, oprócz krótkiej gierki wewnętrznej, przeprowadzono trening strzelecki z różnych wariantów (uderzenia głową, z pierwszej piłki po podaniu od partnera czy po uprzednim przyjęciu podbitej futbolówki to tylko niektóre z koncepcji). Piszemy „niemal w całości”, bo od kilku dni z powodu choroby na zajęciach jedynie w roli widza pojawia się Łukasz Stepokura, a kontuzji nabawili się Piotr Pietruszko z Mateuszem Herbusiem i trenują indywidualnie.
W Chrobrym nie mamy do czynienia z uderzającą falą nowych twarzy. W ubiegłym tygodniu przewinęło się tylko kilku piłkarzy, z czego pozostała śladowa ich ilość. Jedni przychodzą i odchodzą, ale w ich miejsce pojawiają się inni, dzięki czemu na każdym treningu przynajmniej dwóch, trzech potencjalnych kandydatów do gry w Chrobrym jest widocznych. Jednak tradycyjnie, dopóki nic nie będzie na papierze, nazwiska owiane są tajemnicą. Ponadto cały czas obecne są posiłki z grup juniorskich, a już kilka dni temu z testów w Wiśle Płock powrócił Mateusz Niedźwiedź i na pewno pozostanie w głogowskim klubie.
We wtorek 8. dzień przygotowań. Z rana zajęcia na siłowni, a o godz. 16:00 na boisku. A już w środę pierwsza w tym okresie przygotowawczym gra kontrolna MZKS-u. Do Głogowa przyjedzie legnicka Miedź. Początek tego spotkania, które rozegrane zostanie na II płycie, o godz. 17:00.