Sektory gości w rundzie wiosennej 2014/2015

Na wiosnę czeka nas osiem meczów wyjazdowych. Wiadomo już, że nie będzie nam dane jechać do Jaworzna, gdzie nadal swoje mecze rozgrywa GKS Tychy, natomiast w sprawie miejscowości, w której będzie grał łódzki Widzew nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia. Kilka dni temu działacze klubu zgłosili do Polskiego Związku Piłki Nożnej stadion w Byczynie, jednak sam związek dał do zrozumienia, że zgody na rozgrywanie spotkań na tym stadionie nie będzie.

Jak więc widać sprawa zastępczego stadionu Widzewa jest mocno skomplikowana. Mecz Widzew-Chrobry zaplanowano na ostatni weekend maja, jednak na miesiąc przed wznowieniem rozgrywek nadal nie ma zbyt wielu konkretów w sprawie miejsca rozgrywania spotkań RTS-u.

Znacznie klarowniejszą sytuację mamy w przypadku pozostałych sześciu stadionów, które przyjdzie gościć pomarańczowo-czarnym w najbliższym czasie. Ligę wznowimy wyjazdem do Chojnic, natomiast później czekają nas odległe Suwałki, Siedlce, Olsztyn, Grudziądz oraz Ząbki. Wprawdzie obecna sytuacja Stomilu Olsztyn jest nie do pozazdroszczenia (pierwszy zespół przerwał przygotowania do nowej rundy), jednak na dzień dzisiejszy zakładamy, że olsztynianie przystąpią do pierwszoligowych rozgrywek…

Chojnice – 07.03.2015
Stadion Chojniczanki mieliśmy już okazję odwiedzić w naszym pierwszym sezonie w drugiej lidze. Wówczas do Chojnic wybrała się okrągła setka kibiców Chrobrego oraz pięciu fanów gorzowskiego Stilonu. Pojemność sektora na stadionie Chojniczanki wynosi 216 miejsc, jednak zdarzało się, że do środka wchodziła liczniejsza grupa przyjezdnych lub też goście dostawali tylko 150 biletów. Sektor gości w Chojnicach z pewnością cechuje dobra widoczność, gdyż znajduje się on w dobrym położeniu względem płyty boiska. W obecnym sezonie trzycyfrowe liczby w Chojnicach wykręciły ekipy Zagłębia Lubin, Petry Płock oraz Bytovii Bytów.

Suwałki – 21/22.03.2015
Zdecydowanie najdalej położony od Głogowa stadion w pierwszej lidze. Teoretycznie pojemność sektora gości na stadionie Wigier wynosi 160 miejsc, jednak w bieżących rozgrywkach zdarzały się liczniejsze wyprawy na polski biegun zimna. Najliczniej (285) pokazał się tam Stomil Olsztyn, a dwie stówki na stadionie Wigier „ustrzeliło” także Zagłębie Lubin oraz Widzew Łódź, dla którego była to pierwsza wyprawa na zapleczu ekstraklasy po odbyciu wyjazdowej kary. Jako ciekawostkę warto dodać, że mimo liczniejszej wizyty Stomilowców, wchodzenie na stadion odbyło się praktycznie bezproblemowo. Należy również wspomnieć o tym, że bilet dla kibiców gości kosztował w rundzie jesiennej tylko 5 złotych!

Kibice Stomilu Olsztyn w Suwałkach

Siedlce – 4.04.2015
Pod względem ceny biletu do sektora gości – zdecydowanie najgorzej w lidze (25 zł)! W związku z tym bywały przypadki, że przyjezdni woleli nie wchodzić na stadion i zaoszczędzić ćwierć stówki. Sektor gości na siedleckim stadionie jest dość charakterystyczny i może pomieścić 110 widzów. W obecnym sezonie w 201 osób stawił się tam Widzew Łódź.

Olsztyn – 18/19.04.2015
Największy stadion pod względem pojemności w I lidze, ale z pewnością nie wygląda najlepiej pod względem wizualnym. W obecnym sezonie olsztyński sektor gości najliczniej odwiedziła delegacja gdyńska, która stawiła się na Warmii i Mazurach w 460 osób. Były plany, by w niedalekiej przyszłości Stomil rozgrywał swoje mecze na nowym obiekcie, jednak stanęło to pod znakiem zapytania, ponieważ dziś miasto odrzuciło oferty na projekt nowego stadionu.

Grudziądz – 25/26.04.2015
W teorii sektor gości w Grudziądzu przeznaczony jest dla 250 widzów, jednak podobnie jak w powyższych przypadkach, zdarzały się mecze, w których przyjezdni dostawali większą pulę. Tak było chociażby na początku listopada, kiedy na stadionie Olimpii pojawiło się 370 fanów Arki Gdynia.

Ząbki – 9/10.05.2015
W obecnym sezonie pojemność sektora gości na Dolcanie wynosi 120 przyjezdnych. Standardowo były jednak przypadki, w których wpuszczano tam więcej osób. Bilet wstępu wyceniono na 10 zł.

Znicz Pruszków w Ząbkach
escort mersin