Sesja rady miasta opanowana – większość za

Wtorkowa sesja rady miasta zakończyła się pomyślnie dla Chrobrego. Wśród radnych pojawiły się głosy sprzeciwu, ale większość opowiedziała się za przekształceniem Głogowskich Obiektów Sportowych, co pozwala na utworzenie na ich bazie sportowej spółki akcyjnej. W sesji uczestniczyła ponad 100-osobowa grupa kibiców MZKS-u. Byli także piłkarze, trenerzy i klubowi działacze.

Widok wielu szali Chrobrego na szyjach sympatyków klubu już na wejściu zrobił spore wrażenie na zgromadzonych w sali rajców głogowskiego ratusza. Na początku obrad pojawił się wniosek o przesunięcie dyskusji i głosowania nad przekształceniem GOS-u. W ostrą dyskusję wdarli się Przemysław Bożek i Zbigniew Sienkiewicz, do której przyłączali się pozostali radni. Ostatecznie za wnioskiem było tylko 11 radnych, przy 12 przeciwnych i decyzja o losach spółki musiała zapaść podczas tej sesji. Taka decyzja spowodowała także burzę oklasków w całej sali.

Następnie po przeszło godzinnym omawianiu innych spraw powrócono do kwestii przekształcenia Głogowskich Obiektów Sportowych, jednak wówczas zarządzono 10 minut przerwy w pracach rady. Gdy po przerwie wznowiono obrady okazało się, że w sali jest raptem 13 radnych, ale zachowane zostało kworum. Wobec braku pytań dotyczących spółki przeprowadzono głosowanie, w którym 10 radnych było za przekształceniem, 2 było przeciw, a 1 się wstrzymał. Tym samym przez MZKS Chrobry Głogów rysuje się możliwość wstąpienia wkrótce w struktury GOS-u, a żeby do tego doszło chęć przystąpienia musi wyrazić walne zgromadzenie członków klubu.