Śladowe zmiany w Pogoni Oleśnica

W najbliższą sobotę Chrobry wznawia walkę o awans do drugiej ligi. Pierwszą przeszkodą w na pewno nie łatwej drodze po drugą ligę jest mecz z Pogonią Oleśnica. Pierwszy akord wiosny o godz. 15:30. Wreszcie, po latach na stadionie.
Opierając się o tabelę, Pogoń Oleśnica tworzy tę słabszą część dolnośląskich ekip w trzeciej lidze. Okupuje 7. miejsce, a więc plasuje się tylko przed Moto-Jelczem Oława i Orłem Ząbkowice, bo resztę stawki wypełniają drużyny z sąsiedniego województwa.
21 punktów oleśniczan to głównie dorobek zebrany na własnym terenie. Najbliższy rywal Chrobrego na wyjeździe zabierał oczka jedynie Promieniowi i Łucznikowi, a więc przedstawicielom ogona trzecioligowego zestawienia. Zazwyczaj jednak runda jesienna, a ta wiosenna, to całkiem inne bajki, tym bardziej że oba okresy rozdzielają całe miesiące przygotowań i zmian. Czy więc pozmieniało się też w Pogoni?

Właśnie, że nie. Trener Filip Potycz dysponuje właściwie niemal tym samym składem, który był do jego dyspozycji kilka miesięcy wcześniej. Odszedł 27-letni pomocnik Patryk Partyka (8 występów), a z powodu operacji kolana wiosną ma nie zagrać inny gracz środka pola, 24-letni Arkadiusz Bogusz (5 występów). Tę formację wesprze jednak 20-latek z Rybnika, którego ostatnim klubem był tamtejszy ROW, Sebastian Szweda. W meczach sparingowych zdobył nawet dwa gole. Ponadto pozyskano 20-letniego obrońcę z GKS-u Kobierzyce, Marka Rostowskiego. Jak więc widać, zmiany w Pogoni są śladowe.
– Jestem zadowolony, bo praktycznie na każdej pozycji jest rywalizacja. Cieszę się, że jesteśmy w niemal niezmienionym składzie w porównaniu do jesieni i nie muszę łatać żadnych dziur – mówi gazecie „Oleśniczanin” szkoleniowiec Pogoni Filip Potycz.

W pewnym momencie wydawało się jednak, że przeobrażenia będą zdecydowanie większe, bo istniały realne szanse sprowadzenia do Oleśnicy doświadczonego Marcina Wielgusa, a w meczach sparingowych udział brali także Nigeryjczycy, Daniela Onyekachi oraz jego kuzyn Lucky Junior Ekwueme. Ostatecznie tematy upadły.
– Wolę stawiać na naszych chłopaków. Chcielibyśmy stworzyć w Oleśnicy zespół złożony z zawodników mieszkających w naszych okolicach, którzy będą identyfikować się z klubem i miastem – dodaje trener Potycz.

ZMIANY KADROWE W POGONI:

– Patryk Partyka (pomocnik)
– Arkadiusz Bogusz (pomocnik)

+ Sebastian Szweda (pomocnik, ROW Rybnik)
+ Marek Rostowski (obrońca, GKS Kobierzyce)

SPARINGI POGONI:
(w kolejności od ostatnio do najwcześniej rozegranych)

Pogoń Oleśnica – KS Łozina (klasa 0) 3:0
(Grzegorz Sajewicz x2, Krzysztof Molka)

Pogoń Oleśnica – Start Namysłów (III liga) 1:0
(Krzysztof Molka)

Pogoń Oleśnica – Zenit Międzybórz (A klasa) 9:0
(Krzysztof Molka x4, Michał Hałapacz x2, Jurij Suchomłyn, Paweł Bezak, Krzysztof Michalewski)

Pogoń Oleśnica – KP Brzeg Dolny (klasa 0) 1:2
(Krzysztof Michalewski)

Pogoń Oleśnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie (III liga) 2:4
(Daniel Onyekachi, Sebastian Szweda)

Pogoń Oleśnica – Konfeks Legnica (IV liga) 3:4
(Krzysztof Michalewski, Sebastian Szweda, Krzysztof Molka)

Pogoń Oleśnica – Strzelinianka Strzelin (klasa 0) 0:1

Pogoń Oleśnica – Stal Brzeg (IV liga) 2:2
(Mateusz Płuska, Rafał Skafarek)

Pogoń Oleśnica – Start Namysłów (III liga) 0:4

Pogoń Oleśnica – GKS Kobierzyce (IV liga) 3:3
(Krzysztof Molka x2, Krzysztof Michalewski)

Pogoń Oleśnica – Skalnik Gracze (III liga) 0:1

Pogoń Oleśnica – Czarni Jelcz Laskowice (klasa 0) 1:2
(Grzegorz Graf)