Spacerek Chrobrego

Pewnym zwycięstwem zakończył się dzisiejszy pierwszy sparing piłkarzy Chrobrego Głogów. Na III płycie stadionu GOS gładko rozprawili się z czwartoligowym ŁKS Łęknica 5:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Ochmański, Bartosz Machaj, Maksymilian Sieczka, Sebastian Szala i Michał Bukraba.
Aktualizacja: W dalszej części materiału kilka zdjęć z sobotniego spotkania (fot. Ola).

Do dyspozycji trenera Ireneusza Mamrota było dziś 20 piłkarzy w tym trójka nowych zawodników Przemysław Stasiak, Krzysztof Suchecki i Marek Zator. Ponadto testowany był 20-letni napastnik Twardego Świętoszów Maksymilian Sieczka.

Chrobry pierwszą część spotkania rozpoczął w ustawieniu 4-4-2 z dwójką Łukasz Ochmański i Przemysław Stasiak w ataku. Od pierwszych minut głogowianie byli stroną zdecydowanie przeważającą i raz po raz nękali groźnymi atakami bramkę gości. W 5 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Stasiak trafił piłką w słupek. W 13 minucie precyzyjniej akcję zakończył Łukasz Ochmański, który trafił do siatki po dośrodkowaniu Mariusza Wolbauma. W 20 minucie dobrym podaniem popisał się tym razem Stasiak, a akcję bramką zakończył Bartosz Machaj. Chrobry nacierał do końca pierwszej połowy, ale mimo wielu dogodnych sytuacji nie zdołał już podwyższyć prowadzenia. Swoje szanse marnował Stasiak, Konrad Kaczmarek czy Mateusz Hałambiec. Ostatecznie do przerwy Chrobry po niezłej grze prowadził 2:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Rywale dysponujący krótszą ławką nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z liderem III ligi. W 51 minucie bramkę na 3:0 zdobył testowany Maksymilian Sieczka. W 62 minucie po dośrodkowaniu Michała Bukraby piłkę w bramce umieścił Sebastian Szala. Dzieła zniszczenia dopełnił w 79 minucie Bukraba, który uderzył nie do obrony tuż przy dalszym słupku bramki ŁKS Łęknica.

Trener Ireneusz Mamrot: Wynik w tym spotkaniu nie jest rzeczą najistotniejszą. Dla nas ważniejsze jest teraz, aby dobrze przetestować różne warianty taktyczne. Owszem były pewne momenty w naszej grze dobre, były jednak i takie kiedy graliśmy bardzo źle. Musimy jeszcze popracować sporo nad przytrzymaniem piłki, arytmią gry, bo nie możemy dopuszczać do sytuacji, w której prowadzimy 2:0 i zaczynamy grać na warunkach rywala. Na pewno nie jesteśmy jeszcze w optymalnej formie, a powiem więcej, że będzie jeszcze moment, gdy będziemy wyglądać gorzej. Wszystko to jednak po to, żeby być w optymalnej dyspozycji na marzec.
Nowi zawodnicy do zespołu wkomponowali się dobrze. O ich grze na razie niewiele można powiedzieć. Dzisiaj Przemek Stasiak miał swoje sytuacje, ale nie wykorzystał ich. Krzysiek Suchecki zwiększa rywalizację na środku obrony, a testowany zawodnik strzelił bramkę i będziemy mu przyglądać się dalej.

Chrobry Głogów – ŁKS Łęknica 5:0 (2:0)
Bramki:
Ochmański 13, B. Machaj 20, Sieczka 51, Szala 62, Bukraba 79.
Chrobry I połowa: Zaremba – Wolbaum, Suchecki, Michalec, Sypień, Hałambiec, Kaczmarek, B. Machaj, M. Machaj, Ochmański, Stasiak.
Chrobry II połowa: Zator – Wolbaum, Kotlarski, Sypień, Bukraba, Herbuś, Molka, Niedźwiedź, Waszkowiak, Szala, Sieczka.