Sparingowe derby tym razem dla Chrobrego

Piłkarze Chrobrego pokonali drugoligową Miedź Legnica 2:1 (1:0). Najpierw przedniej urody bramkę zdobył Paweł Woźniak, a rezultat pojedynku ustalił Piotr Błauciak z karnego. Spotkanie miało podobny przebieg do poprzednich sparingów Chrobrego. W pierwszej połowie znaczną przewagę posiadali grający podstawowym składem głogowianie. Po zmianie stron inicjatywę przejmowali rywale, na przeciwko których biegali już głównie rezerwowi zawodnicy Chrobrego.

Głogowianie mecz rozpoczęli z wysokiego „C”. W 9 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Łukasza Filipiaka piłkę przejął Paweł Woźniak i precyzyjnym uderzeniem posłał piłkę do siatki, wcześniej zahaczając jeszcze o poprzeczkę. Kolejną okazję na bramkę Chrobry miał w 22 minucie. Po zagraniu z głębi pola na czystą pozycję wyszedł Mateusz Hałambiec, ale w starciu oko w oko z bramkarzem Miedzi przestrzelił. Drużyna z Legnicy w pierwszych 45 minutach poważniej bramce Chrobrego zagroziła tylko raz, ale silne uderzenie pewnie sparował Łukasz Zaremba.
Po zmianie stron do ataku ruszyli goście. W 53 minucie w polu karnym rywala sfaulował Adam Filbier i sędzia podyktował rzut karny. Strzał z jedenastu metrów obronił Paweł Łużny, ale przy dobitce był już bezradny. Chrobry odpowiedział w 60 minucie, gdy po dośrodkowaniu Filipiaka, w polu karnym powalony został Mariusz Kostek. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Piotr Błauciak. Chrobry próbował jeszcze zagrozić bramce Miedzi po stałych fragmentach gry, jednak niewiele z nich wynikało. Najbliżej szczęścia był Radosław Kałużny, którego potężny strzał z dystansu z trudem na róg sparował goalkeeper Miedzianki. Z drugiej strony boiska swoje szanse mieli rywale, ale albo razili nieskutecznością, albo na posterunku był Paweł Łużny.
Ostatecznie Chrobry po dość wyrównanym spotkaniu pokonał II-ligowca 2:1.

W zespole Chrobrego zabrakło tego dnia narzekających na urazy Konrada Węglarza i Krystiana Kowalskiego.

Sparing – 27 luty 2010, 11:00 – Głogów
Chrobry Głogów – Miedź Legnica 2:1 (1:0)
Bramki: Paweł Woźniak 9, Piotr Błauciak 60 (k).
Chrobry (I połowa): Zaremba – Mikutel, Kotlarski, Błauciak, Wolbaum, Woźniak, Herbuś, Filipiak, Janik, Hałambiec, Sojka.
Chrobry (II połowa): Łużny – Filbier, Błauciak (21 Herbuś), Bukraba, Kosmala, Niedźwiedź, Żmijowski, Kałużny, Woźniak (21 Sojka), Filipiak (21 Janik), Kostek.