Spółka akcyjna połączy dwa kluby?

Szefowie MZKS-u i SPR-u Chrobry Głogów prowadzą rozmowy w sprawie powołania do życia sportowej spółki akcyjnej, która objęłaby dwie sekcje: piłki nożnej i piłki ręcznej.
– Rozmowy z prezydentem miasta nie są żadną tajemnicą – mówi prezes MZKS-u Chrobry Przemysław Bożek. – Utworzenie spółki sprawiłoby, że znaczna część głogowskiego sportu funkcjonowałaby na poważnych zasadach, byłaby sponsorowana i kierowana przez miasto. Mam nadzieję, że to się uda, bo byt na bazie stowarzyszeń jest już lekko przestarzały.

Obecnie dwa największe kluby w Głogowie funkcjonują jako stowarzyszenia i zupełnie oddzielnie, choć kiedyś było inaczej. Wielosekcyjny przed laty MZKS zrzeszał także zespoły piłki ręcznej. Rozłam nastąpił w 1998 roku, kiedy to osoby związane ze szczypiorniakiem wydzieliły swoją sekcję, zaczynając od zera. Do pewnego momentu relacje na linii MZKS-SPR nie były najlepsze, a włodarze obu klubów raczej nie wchodzili sobie w drogę. Wiele zmieniło się po objęciu sterów „ręcznego” Chrobrego przez Krzysztofa Sadowskiego, prywatnie dobrego znajomego Przemysława Bożka. On sam twierdzi, że dla zadłużonych klubów, SSA może być jedynym ratunkiem.
– Oba kluby mają spore problemy finansowe. W przypadku SPR-u to ok. 1 milion złotych długu, podobne kłopoty ma MZKS i są to kwoty nie do spłacenia. Wierzymy, że takie przekształcenia mogą pomóc w rozwoju tych dyscyplin, które w naszym mieście są najbardziej popularne. Według mnie racjonalnym byłoby stworzenie jednego klubu łączącego te dwie sekcje. Myślę, że jest to kwestia najbliższych miesięcy i wewnętrznie obu stowarzyszeń, czy te zgodzą się na powstanie takiej spółki. Inicjatywa pochodziła od prezydenta miasta – powiedział K. Sadowski, dodając jednak, że jest zdecydowanie za wcześnie, by mówić o zasadach, na jakich miałaby funkcjonować taka spółka.

źródło: Tygodnik Głogowski