Sportowe podsumowanie 2006

W środę w ratuszu odbyła się uroczystość podsumowująca sportowe dokonania roku 2006 w naszym mieście. Prezydent Jan Zubowski wyróżnił 117 sportowców i trenerów. Wśród grona uhonorowanych nie zabrakło osób związanych z MZKS-em Chrobry Głogów. Głównie są to młodzi piłkarze, o których miejmy nadzieję, że jeszcze usłyszymy.

1. Jakub Przymus – lat 13, uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie. Zawodnik grający na pozycji środkowego pomocnika. Członek kadry Dolnośląskiej. Dobrze gra technicznie i jest bardzo dobry w grze ofensywnej. Koleżeński, zaangażowany w treningi i mecze mistrzowskie.

2. Paweł Oborski – lat 12, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3. Jest to zawodnik bardzo dobrze wyszkolony technicznie, potrafi w trudnych chwilach wziąć ciężar gry na siebie. Koleżeński i pomocny kolegom z drużyny. Bardzo dobry napastnik, najlepszy strzelec w drużynie. Powołany do kadry Dolnośląskiej.

3. Sebastian Górski – lat 17, uczeń I klasy III LO w Głogowie. Jako kapitan swojej drużyny kieruje grą całego zespołu. Gra na pozycji środkowego obrońcy. Jego zespół po rundzie jesiennej zajmuje 3. pozycję.

4. Sławomir Antkowiak – lat 14, uczeń II klasy Gimnazjum nr 1. Gra na pozycji napastnika, jest najlepszym strzelcem swojej drużyny. Bardzo pracowity i solidny, posiada ogromną wolę walki i determinację. Dobry technicznie. Jego zespół zajmuje 2. miejsce w swojej lidze.

5. Łukasz Witkowski – lat 14, uczeń II klasy Gimnazjum nr 1. Gra na pozycji napastnika. Jest bardzo dobrym zawodnikiem i pilnym uczniem. Koleżeński i zaangażowany w treningi oraz mecze mistrzowskie.

6. Rafał Adamowicz – lat 12, uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 3. Gra w formacji obrony. Zawodnik bardzo ambitny, systematycznie rozwijający swoje umiejętności, koleżeński.

7. Konrad Pawłowski – lat 11, uczeń Szkoły Podstawowej nr 10. Gra na pozycji pomocnika, zawodnik bardzo dobry technicznie. Bardzo zdyscyplinowany, ambitny, systematycznie rozwija swoje umiejętności.

8. Adam Filbier – lat 16, uczeń Gimnazjum nr 1. Wzorowy zawodnik, zaangażowany w treningi i mecze ligowe. Jako kapitan drużyny jest jej ostoją. Wychowanek klubu, który godnie reprezentuje barwy Chrobrego Głogów na boisku i poza nim. Jeden z najlepszych rozgrywających w lidze, jego atutami są bardzo dobre wyszkolenie techniczne oraz bramkostrzelność. Zaliczył już 17 trafień w sezonie.

9. Karol Kuliński – lat 16, uczeń Gimnazjum nr 3. Bardzo pracowity oraz bardzo dobry technicznie zawodnik. Ze stałych fragmentów gry zdobył już 6 bramek w tym sezonie. Bardzo dobry uczeń, jako zawodnik zrobił w tym sezonie największe postępy. Jego drużyna juniorów młodszych zajmuje 1. miejsce w lidze.

10. Lucjan Stelmach – zawodnik II zespołu Chrobrego oraz trener grupy II zespołu trampkarzy. Młodzież przez niego prowadzona robi stałe postępy w rzemiośle piłkarskim. W środowisku futbolu znany jako oddany działacz i wspaniały człowiek. Doskonale rozumie młodzież i jest jej oddany bez reszty. Z Klubem MZKS Chrobry Głogów związany od 15 lat. Obecnie grupa przez niego prowadzona zajmuje 4. miejsce w lidze.

11. Paweł Rząsa – z klubem związany jest od 11 lat. Były zawodnik, obecnie trener grupy juniorów młodszych. Z zawodu nauczyciel. Zespół prowadzony przez niego osiąga coraz lepsze wyniki, a jego podopieczni poprawiają swoje umiejętności piłkarskie. Udziela się społecznie i bardzo poważnie traktuje swoje obowiązki trenerskie. Drużyna, nad którą obecnie sprawuje opiekę, zajmuje 1. miejsce w tabeli.

źródło: www.glogow.pl