Stanowisko kibiców w sprawie wyjazdu do Świdnicy

Informujemy, że odwołujemy nasz wyjazd na mecz Chrobrego Głogów z Polonią w Świdnicy, który decyzją działaczy Polonii i policji ma się odbyć bez udziału publiczności. Zrobiono wiele, aby ten wyjazd mimo wszystko doszedł do skutku, do końca licząc, że decyzja o graniu bez udziału fanów zostanie zmieniona. Tak się nie stało, a przeniesienie meczu na niedzielę już całkowicie pokrzyżowało plany i możliwości. W naszej sprawie interweniowali nawet działacze Chrobrego, podważając decyzję o nie wpuszczeniu kibiców. Bez skutku. Bez skutku były też próby zablokowania przełożenia spotkania z soboty na niedzielę, bo Lubuski ZPN, na wniosek gospodarzy i policji, odgórnie wyznaczył taki termin. Długo czekaliśmy z podjęciem tej decyzji, ale dopiero w tym momencie wiemy, że już nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Zbyt wiele było z tym wszystkim zamieszania, kombinowania i przekładania w odstępstwie raptem kilku dni. Z naszej strony były próby ominięcia zakazu, chcąc udać się do Świdnicy choćby na znajdujący się nieopodal stadionu basen, ale szybko nas poinformowano, że obiekty wyjątkowo zostaną zamknięte jeszcze przed meczem.
Zdajemy sobie sprawę, że w tej lidze więcej klubów postąpi podobnie, jak Polonia (już teraz dochodzą takie głosy). Ze swojej strony zapewniamy jednak, że zrobimy wszystko, aby tak antykibicowskie działania ograniczać, walcząc z nimi do skutku. Skoro piłka nożna nie jest dla kibiców, to dla kogo?
Przy tym pragniemy poinformować, że w rundzie wiosennej kibicom Polonii Świdnicy nie będzie się robić problemów, aby ci mogli obejrzeć mecz w Głogowie. Bynajmniej nie z naszej strony.