Stasiak, Suchecki i Zator w Chrobrym

28-letni napastnik Przemysław Stasiak, 26-letni środkowy obrońca Krzysztof Suchecki (obaj Polonia Trzebnica) i 20-letni bramkarz Marek Zator (Orzeł Międzyrzecz) we wtorek zostaną zaprezentowani jako nowi zawodnicy Chrobrego Głogów.
– Na celowniku mam jeszcze jedną osobę, też z trzecioligowego klubu, z góry jednak zaznaczę, że już nie z Polonii. Jak uda nam się załatwić tego zawodnika, to będzie dobrze. Jak nie, to trudno. Bardzo zależało mi na pozyskaniu tych trzech piłkarzy i uważam, że kadra z nimi i tak jest mocna – powiedział trener Chrobrego Ireneusz Mamrot.

Przemysław Stasiak od dłuższego czasu jest jednym z najlepszych strzelców Polonii Trzebnica. W sezonie 2009/10, na koniec którego Polonia zajęła wysokie trzecie miejsce, zdobył 14 goli, wespół z Szymonem Jaskułowskim będąc pod tym względem najlepszym w swojej drużynie. Jesienią bieżących rozgrywek 5-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Chrobry interesował się nim już w połowie 2010 roku, jednak wtedy, mimo wstępnych rozmów, do transferu nie doszło. Prywatnie ten 28-letni napastnik jest dobrym znajomym Łukasza Ochmańskiego, więc, zakładając że drużyna będzie grać dwójką napastników, może powstać z tego ciekawy duet.

Krzysztof Suchecki to z kolei rosły (191 cm wzrostu), pochodzący z Wrocławia (wychowanek Parasolu) środkowy obrońca, który przez ostatnie półtora roku również występował w Polonii Trzebnica (w sezonie 2009/10 trzy bramki), której był podstawowym zawodnikiem. Doświadczenia nabierał jednak nieco wcześniej, bo w sezonie 2008/09, gdzie reprezentował barwy drugoligowej Zawiszy Bydgoszcz. Większość spotkań rozegrał w pełnym wymiarze czasu.

Najmłodszy spośród nowego grona jest Marek Zator. 20-latek, stosunkowo niski, bo mający 181 cm wzrostu, w rundzie jesiennej był podstawowym bramkarzem Orła Międzyrzecz. Wcześniej przez dwa.sezony miał go Stilon Gorzów, do którego trafił jeszcze w wieku juniorskim. Innymi klubami w młodzieżowym etapie jego kariery były m.in. UKP Zielona Góra oraz Stal Sulęcin.

fot. prywatne archiwum P. Stasiaka / Zawisza Bydgoszcz / GKP Gorzów