Szansa przed Jarosławem Wielgusem

Czwartkowy trening Chrobrego Głogów poprowadził Jarosław Wielgus, dotychczasowy asystent Tomasza Trznadla, i to on pojedzie z drużyną do Polkowic w roli szkoleniowca. Taką decyzję podjął na czwartkowym posiedzeniu zarząd MZKS-u, tym samym przyjmując rezygnację Tomasza Trznadla z tego stanowiska.
Tak więc już ostatecznie dobiegła końca blisko 2-letnia przygoda z trenerką choć byłego już zawodnika głogowskiego klubu, to jednak jednego z bardziej znanych w ostatnich latach. Tomasz Trznadel objął zespół 2 października 2007 roku, przejmując pałeczkę po Andrzeju Michalskim. Objął w trudnym momencie, bowiem teoretycznie mocny wówczas zespół miał za sobą trudny okres, przez osiem spotkań nie potrafiąc odnieść zwycięstwa. W tym sezonie już nie udało się awansować do nowo utworzonej ligi, ale w przerwie zimowej mocno przewietrzono skład. Szkoleniowiec oparł go głównie na młodych i pochodzących z regionu piłkarzach. Wiadomym więc było, że potrzeba czasu, aby pojawiły się efekty, jednak pomimo upływu kolejnych 12 miesięcy sytuacja nie ulegała poprawie, a wręcz przeciwnie – zdecydowanie pogarszała się. Przez to Tomasz Trznadel nie odchodzi w cieniu chwały, ale z drugiej strony który z trenerów tak kończy? Bez względu na to czy pozostanie w MZKS-ie, klubie, którego barwy reprezentuje aż 11 lat, czy nie, szczerze życzymy powodzenia!
Wsparcie należy się też Jarosławowi Wielgusowi, który stanął przed trudnym wyzwaniem. Czy przez dwa samodzielnie przeprowadzone zajęcia (piątek, godz. 17:00) zdoła trafić do ekipy, która do Polkowic udaje się niemal skazana na porażkę?

Czy do Głogowa trafi trener z zewnątrz, a jeśli tak to który, przekonamy się najpóźniej w przyszłym tygodniu.