Tomasz Ficner: surowa lekcja do odrobienia

Weekend upłynie niestety w cieniu spadku zespołów juniorskich do klasy okręgowej. Chrobry Głogów wraca do niej po dwóch latach gry w najlepszej lidze tego rocznika na Dolnym Śląsku. Z jednej strony zastanawiają kolejki cudów, których byliśmy świadkami w ostatnich tygodniach, z drugiej jednak wystarczyło wygrać w Legnicy, by spokojnie się utrzymać i nie pozostawiać miejsca na podteksty. Miedź jednak, mimo że miała za sobą 12 spotkań bez wygranej, wystąpiła w mocnym, w znacznej mierze czwartoligowym składzie, wygrała 4:1 i pogrążyła głogowian. – Jesteśmy facetami, więc płakać nie będziemy, ale z tak surowej lekcji trzeba wyciągnąć bardzo konkretne wnioski – powiedział trener Chrobrego Tomasz Ficner, który opiekował się zespołem od maja. Wcześniej juniorów prowadził Lucjan Stelmach.

Tomasz Ficner, trener JS Chrobrego: Na mecz z Miedzią ze składu wypadło kilka osób. Mimo tego zawodnicy postawili gospodarzom solidne warunki, a mecz, mimo wyniku, był wyrównany. Trochę zabrakło nam szczęścia, gdy piłka obijała poprzeczkę. Na pewno nie można mieć do nich pretensji o całą sytuację. Zrobili, co mogli, grali na pełnych obrotach do samego końca, nawet wtedy, gdy wynik był już jasny. Dwie ostatnie bramki dostaliśmy w końcówce i były one konsekwencją naszej postawy. Wtedy wszystko postawiliśmy na jedną kartę, rywalizując w zasadzie bez obrony, przez co naraziliśmy się na kontry. Sportowo spadliśmy i to jest fakt. Mam o to wielki żal, także do siebie, bo może popełniłem jakieś błędy. To boli, że takie miasto z takimi zawodnikami o takim potencjale będzie musiało grać w klasie okręgowej. Jesteśmy jednak facetami, więc płakać nie będziemy, ale z tak surowej lekcji trzeba wyciągnąć bardzo konkretne wnioski. Taką lekcję koniecznie trzeba odrobić, aby w przyszłości, gdy wrócimy do LDJ-ki, nie doszło do podobnej sytuacji. Bo wrócić musimy i trzeba o to uparcie walczyć w kolejnym sezonie.

LDJS: Miedź Legnica – Chrobry Głogów 4:1 (2:0)
Bramki (Chrobry): Belica.
Chrobry: Góra – Niedośpiał, Ryś, Kosmala, Szewczyk, Fidah (60 Golec), Maksymczuk (55 Belica), Ratajewski, Piotrowski, Morawski, Kycej.
Żółte kartki (Chrobry): Piotrowski.

LDJM: Miedź Legnica – Chrobry Głogów 3:2 (1:2)
Bramki (Chrobry): Kozak, samobójcza.
Chrobry: Derylak – Guresz, Golec (40 Drewnowski), Jaworski, Przymus P., Przymus J., Kuczyński, Kozak, Kozołubski, Kuczer (50 Rutkowski), Belica (40 Zdobylak).
Czerwone kartki (Chrobry): Kozołubski (za dwie żółte) 70.
Żółte kartki (Chrobry): Kuczyński.