Transmisje III i IV ligi w Tele 5.

Telewizja Tele 5 chce pokazywać relacje z meczów piłkarskiej… trzeciej i czwartej ligi z całego kraju. To nie żart. Pierwszy program już we wtorek.

O 23.10 rozpocznie się retransmisja sobotniego meczu Narew Ostrołęka z liderem mazowieckiej czwartej ligi Dolcanem Ząbki. Chyba nie zepsujemy przyjemności oglądania, jeśli poinformujemy, że lider wygrał 2-0. Program potrwa 55 minut, ale w środę planowana jest jego powtórka (o godz. 15:30).

Skąd w ogólnopolskiej telewizji relacja z meczu czwartej ligi?

– Propozycja pokazania meczu w telewizji wyszła od nas. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Tele 5 i okazało się, że ich zainteresowaliśmy tym spotkaniem. Ja ich rozumiem. Nasza czwarta liga jest chyba atrakcyjniejsza od trzeciej. Jest sporo drużyn z Warszawy i okolic. A prawa do pokazywania pierwszej i drugiej ligi są zajęte – mówi Janusz Czapski, menedżer klubu z Ostrołęki.

– Pomysł wpadł nam niechcący i trochę przypadkiem, ale nam się spodobał. Nie jesteśmy telewizją publiczną czy TVN, ale chcemy przyciągnąć czymś widzów. Tymi meczami interesują się lokalne społeczności – mówi Maciej Kowalczyk, producent programu Tele 5. Sam pojechał z ekipą na mecz do Ostrołęki. – Nie znam się na futbolu, ale w Ostrołęce byłem pod wrażeniem gry piłkarzy. Biegali więcej niż w pierwszej lidze, bardziej im się chciało – dodaje Maciej Kowalczyk.

Tak bardzo, że stacja Tele 5 chce w rundzie wiosennej pokazywać wybrane mecze z trzeciej i czwartej ligi z poszczególnych regionów. – Musimy tylko znaleźć na to trochę pieniędzy i sponsorów – mówi Kowalczyk.

Telewizja Tele 5 od kilku miesięcy pokazuje na swojej antenie wydarzenia sportowe, m.in. halowe mistrzostwa świata w futsalu. W listopadzie podpisała umowę z firmą Vive – sponsorem tytularnym Vive Handball Liga, bo tak nazywa się ekstraklasa piłki ręcznej kobiet i mężczyzn. Relacje z najciekawszych spotkań i cykliczny magazyn ligowy są już na antenie Tele 5. – Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Świetnie się ją pokazuje – mówi Maciej Kowalczyk.

Tele 5 dostępna jest w sieciach kablowych, przez satelitę oraz w platformach cyfrowych Cyfra+ i Polsat Cyfrowy.

Skomentuj na FORUM.

źródło: Gazeta.pl, 90minut.pl