Trener Mamrot na temat sytuacji w lidze

Podobnie jak kibice, trener Ireneusz Mamrot uważa, że Polonia Bytom zdecydowanie więcej dałaby rozgrywkom pod kątem kibicowskim niż Calisia Kalisz, która mimo spadku, zagra w drugiej lidze w sezonie 2012/2013. W rozwinięciu newsa cała wypowiedź trenera Chrobrego Głogów.

-To, że Calisia zastąpiła Polonię Bytom, niewiele zmienia. Tak, jak podkreślałem od dawna i inni trenerzy, jak choćby Jerzy Brzęczek, ta liga jest silna i wyrównana. Tutaj każdy będzie mógł wygrać z każdym. Jest kilka drużyn, które mają aspiracje gry w wyższej lidze, ale boisko to zweryfikuje. Dla nas Calisia będzie tak samo trudnym rywalem, jakby była Polonia Bytom. W lidze nikt punktów za darmo nie odda. A i żaden z trenerów przed jakimkolwiek meczem nie powie, że na pewno z kimś wygra.

Myślę, że pod względem kibicowskim liga trochę straci. Polonia gwarantowała sporą rzeszę kibiców. To przecież drużyna z przeszłością, z dwoma tytułami mistrza Polski. Na pewno licznie przyjechaliby do Głogowa kibicować. Takie mecze ze sporą grupą fanów przyjezdnych sprawiają, że jeszcze bardziej chce się grać. Calisia raczej tego nie zagwarantuje. Więc tylko pod tym względem ta zmiana jest niekorzystna dla ligi.