Trudny wyjazd JS, ciężka przeprawa JM, istotne spotkanie dla trampkarzy

Trudne zadanie przed juniorami starszymi Chrobrego Głogów. Podopieczni Pawła Rząsy w sobotę udadzą się do Prochowic na mecz z tamtejszą Prochowiczanką, która zajmuje 8. miejsce w klasie okręgowej JS. Chyba jednak miejsce nieco mylące, bo wprawdzie Prochowiczanka w tej rundzie jeszcze nie wygrała, ale z drugiej strony mierzyła się z 2. i 3. ekipą grupy. 2 punkty urwała Kuźni, a przed dwoma tygodniami napędziła strachu wiceliderowi z Chojnowa, choć przegrała 0:1. Naturalnie nie ma mowy o jakiejkolwiek stracie punktowej, bo rywale nie śpią. Przypomnijmy, że głogowianie mają tylko 2 oczka przewagi nad Chojnowianką. Najgroźniejsi rywale w walce o LDJ-kę również zagrają na wyjeździe. Są jakieś podstawy ku temu, by liczyć na potknięcie wicelidera, który zagra z 5. Kaczawą Bieniowice. Natomiast Kuźnia zmierzy się w Chocianowie z 9. w tabeli Stalą. Początek meczu Prochowiczanki z Chrobrym o godz. 11:00.

W klasie okręgowej juniorów młodszych w Głogowie zagra tylko druga drużyna, ale sam mecz zapowiada się bardzo interesująco. O godz. 13:00 na III płycie GOS młodzi gracze MZKS-u zmierzą się z wiceliderującym Zagłębiem Lubin. Z kolei pierwszy zespół JM będzie podejmowany przez przedostatnią w tabeli Unię Rosochata..

W lidze Dolnośląskiej trampkarze i młodzicy MZKS-u zagrają w Polkowicach z tamtejszym Górnikiem. Zwłaszcza dla trampkarzy będzie to istotne spotkania, po którym mogą zbliżyć się do Górnika na 3 punkty.