Twój 1 procent dla Chrobrego!

Od kilku lat sami decydujemy, na jaki cel pójdzie dokładnie 1% naszego podatku. Od niedawna Organizacją Pożytku Publicznego, która ten procent może otrzymać, jest MZKS Chrobry Głogów. Zachęcamy więc do wsparcia naszego klubu, dla którego cały czas liczy się każda złotówka. Nie tylko Was, ale i tego, abyście sami postarali się o inne osoby mogące w ten sam sposób pomóc. Błędnym jest myślenie, że niekiedy tak symboliczne kwoty niczemu nie pomogą. Przeciwnie! Już nie raz symboliczny pieniądz umożliwiał dalsze funkcjonowanie Chrobrego. Oczywiście to automatycznie nie zapewni nam lepszych czasów. Droga do tego daleka, ale takie wsparcie finansowe jest krokiem do przodu na krętej drodze ku lepszemu. Milowym krokiem.

Rozliczenia za rok 2010 są duże łatwiejsze, niż w latach ubiegłych. Już nie trzeba podawać pełnej nazwy OPP. Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy jedynie podać numer KRS (Krajowego Rejestru Sądowego) – 0000147633 oraz obliczoną wysokość kwoty na rzecz OPP. Termin składania zeznań upływa 2 maja.

Dzięki Twojemu 1 procentowi:
– w roku 2009 klub otrzymał ok. 30 tys. zł, a w roku 2010 ok. 15 tys. zł. Te kwoty przeznaczano na bieżące funkcjonowanie klubu z naciskiem na grupy młodzieżowe, których utrzymanie, w związku z awansami do wyższych klas, ostatnio juniorów do LDJ-ki i rezerw do IV ligi, stale rosną (koszta transportu bądź opłaty sędziowskie). To cały czas za mało, by klub mógł spokojnie funkcjonować. Zawsze będzie mało. Niemniej jednak Wasz zastrzyk finansowy pozwala mu, przynajmniej na moment, złapać drugi oddech, a to już dużo. Bardzo dużo. Jeszcze bardziej nieoceniony jest fakt, że co roku znajduje się spore grono osób, które spoglądają na PIT-a i nawet wtedy myślą o Chrobrym. Niektórzy z Was zapewne wiedzą, że oddadzą nie więcej niż kilka, kilkanaście złotych, ale to nic. Liczy się gest w stronę naszego wspólnego klubu. Dziękujemy!