Uchwała intencyjna przeszła jednogłośnie

Wyjątkowo krótkie i rzeczowe było dzisiejsze nadzwyczajne walne zebranie członków MZKS Chrobry Głogów. Głównym i właściwie jedynym celem spotkania było przyjęcie uchwały intencyjnej przez członków klubu o chęci przystąpienia MZKS Chrobrego do tworzonej sportowej spółki akcyjnej. Wcześniej na pytania zgromadzonych odpowiadali przedstawiciele zarządu klubu Piotr Kłak i Przemysław Bożek wymieniając płynące z tego korzyści dla piłkarskiej sekcji.
Klub skorzysta na tym finansowo, oszczędzając m.in. na podatku VAT, wydatkach na administrację, uzyska większą możliwość negocjacji z przewoźnikami po połączeniu dwóch klubów, będzie mieć ułatwiony kontakt ze strukturami PZPN i jasno określone zostaną zadania dla wszystkich osób działających w klubie. – wymieniał były prezes Chrobrego Przemysław Bożek.
Przekształcenie klubu jest istotne także z innego ważnego powodu. Zadłużenie Chrobrego wobec ZUS-u sprzed wielu lat może być czynnikiem, który w przypadku awansu do II ligi uniemożliwi uzyskanie licencji na grę w tej klasie rozgrywkowej. W razie przekształcenia tych problemów nie będzie mieć nowa spółka.
Wiążące decyzje na temat spółki, które podjąć musi Rada Miasta Głogowa mogą zapaść już w najbliższych dniach. Przemysław Bożek zapewnił, że podczas najbliższej sesji w dniu 1 marca poruszona zostanie ta kwestia, tym samym zapraszając wszystkich kibiców do przyjścia na obrady, aby mogli przysłuchiwać się dyskusji nad jej utworzeniem. Początek o godzinie 16:00.