Udany dzień juniorów: wygrywają starsi, triumfują młodsi

Sobota nie była udanym dniem dla seniorów Chrobrego, ale dla juniorów już zdecydowanie tak. Marsz po Ligę Dolnośląską Juniorów dobrze rozpoczęli juniorzy starsi, którzy po ciężkim meczu wywieźli z Lubina, gdzie byli podejmowani przez tamtejsze Amico, komplet punktów.
– Bez punktów nawet nie wracamy do Głogowa – zapowiadali jeszcze przed spotkaniem zawodnicy.
Rywale głogowian już od 8. minuty grali jednak w dziesięciu po tym, jak czerwoną kartką ukarany został jeden z miejscowych piłkarzy.

– Goście bardzo się na nas sprężyli – powiedział trener JS Paweł Rząsa. – Grało się ciężko, bowiem po czerwonej kartce rywale niemal zamurowali się we własnym polu karnym. Bramki padły dopiero w drugiej połowie, choć w pierwszej zespół seryjnie marnował stwarzane przez siebie okazje. Tych okazałych było z siedem. Najważniejsze jednak, że w pierwszym w tym roku kontakcie z piłką na trawie udało się zgarnąć komplet punktów.
Więcej o meczu z Amico piszą sami piłkarze na swojej stronie internetowej www.chrobryjs.futbolowo.pl

Klasa okręgowa juniorów starszych – kolejka 16
Amico Lubin – Chrobry Głogów 0:2
Remigiusz Waszkinel 55′ Patryk Kraska 75′

Chrobry: Kwiatkowski – Ciechelski, Górski, Waszkinel, Niewieściuk (70′ Medyński), Nowak (80′ Bosy), Małucki, Kozłowski, Sacewicz (60′ Kraska K.), Zarębski (85′ Zawicki), Kraska P.

W innych meczach tej klasy wygrała 2. w tabeli Chojnowianka. Ze ścisłej czołówki punkty straciła tylko Kuźnia Jawor. Zobacz tabelę*.

—————————————————————————-

Ze zwycięstwa cieszył się również drugi zespół juniorów młodszych, a więc rocznikowo nieco odstający od pozostałych ekip. Podopieczni Lucjana Stelmacha ograli na własnym terenie Chojnowiankę Chojnów, zwyciężając 2:1. To drugie wiosenne zwycięstwo tego zespołu. Przypomnijmy, że we wcześniej rozegranym, zaległym pojedynku pokonali Iskrę Kochlice 5:3, choć przegrywali już… 0:3. W meczu z Chojnowianką do siatki rywali dwukrotnie trafiał Kacper Durał. Poczynaniom młodych piłkarzy przyglądało się kilku zawodników III-ligwej ekipy MZKS-u. W rewanżu w spotkaniu z Pogonią na trybunach zasiedli juniorzy.

Klasa okręgowa juniorów młodszych – kolejka 16
Chrobry II Głogów – Chojnowianka Chojnów 2:1
Bramki (Chrobry): Kacper Durał 2x

Chrobry II: Hetman – Łysowski, Bujakiewicz, Mucha, Bieś, Ratajewski, Wach, Niedośpiał, Kowalski, Durał, Kaszuba.

Zobacz tabelę**.

* Należy załadować zakładkę Klasa Okręgowa JS 2008/09
** Należy załadować zakładkę Klasa Okręgowa JM 2008/09