Utrzymać lidera

W sobotę o godz. 15:00 w meczu 8 kolejki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej piłkarze Chrobrego Głogów zagrają u siebie z Moto-Jelczem Oława. Dla głogowian będzie to okazja do rehabilitacji za porażkę w Rzepinie sprzed tygodnia. Goście za nic rehabilitować się nie muszą, bo poczynają sobie całkiem śmiało. Kto wie w którym miejscu byliby teraz, gdyby nie karne walkowery za nierozegrane spotkania z Twardym Świętoszów i Pogonią Świebodzin. Jest szansa, że sektor dla kibiców gości na stadionie przy Wita Stwosza nie będzie świecił pustkami, bo przyjazd na mecz zapowiedziała grupa fanów MJO. Z pewnością nie tak liczną grupą, jak jeszcze w czerwcu (wówczas oławian mocno wsparli kibice Śląska Wrocław, którzy jednak tego dnia jadą do Łodzi na Widzew), ale miejmy nadzieję, że przynajmniej będą, dla dobra widowiska. Dlatego gorąco zachęcamy do czynnego włączenia się w doping! Jeszcze można zrozumieć darowanie sobie meczów, które do tej pory mieliśmy w Głogowie, ale na brak zaangażowania się w ten nadchodzący usprawiedliwienia już nie ma.

Sobotnie starcie naturalnie nie wzbudza takich emocji, jak przy okazji czerwcowej potyczki obu ekip, gdy ważyły się losy awansu MZKS-u (wówczas Chrobry wygrał 3:2), ale spodziewamy się ciekawego pojedynku na boisku. Moto-Jelcz, choć młodszy kadrowo, niż w poprzednim sezonie, i osłabiony utratą m.in. Łukasza Ochmańskiego, nie przynosi klubowej tradycji wstydu. Początkowo oławianie pechowo, bo po golu w doliczonym czasie gry przegrali z beniaminkiem z Dzierżoniowa, ale później już tylko zabierali punkty: Motobi Kąty Wrocławskie (wygrana 2:1), Orłowi Ząbkowice (wygrana 2:0), Ilance Rzepin oraz Polonii Trzebnica (bezbramkowe remisy). Tylko dwa walkowery decydują o tym że drużyna zajmuje dopiero 12 miejsce w ligowej stawce.

To powinno być szczególne wydarzenie dla Łukasza Ochmańskiego, który latem zamienił czarno-biało-zielone barwy na pomarańcz i czerń. Teraz, po raz pierwszy w swojej karierze, zagra przeciwko temu klubowi, który wychował go jako piłkarza. Co prawda 26-letni napastnik podczas jednego z treningów doznał kontuzji, ale nie okazała się ona na tyle groźna, by musiała wykluczyć go z sobotniej gry.

INFO O RYWALU

Pełna nazwa: Moto Jelcz Oława
Rok powstania: 1946
Adres: Sportowa 1, 55-200 Oława
Kontakt: (71) 313-21-12
Internet: www.motojelczolawa.futbolowo.pl
Barwy: czarno-biało-zielone
Sukcesy: 13 sezonów w II lidze (Moto-Jelcz)
Stadion: 3000 miejsc (1000 siedzących)
Oświetlenie – brak
Bilety –
Bramkarze: Radosław Florczyk (84), Sebastian Mordal (91).
Obrońcy: Andrzej Gancarczyk (81), Jakub Kalinowski (85), Daniel Pawlak (91), Dawid Pożarycki (91).
Pomocnicy: Dawid Babij (92), Mateusz Gancarczyk (92), Krzysztof Konon (74), Jakub Małecki (84), Mateusz Poważny (91), Mateusz Prusak (90), Michał Sikorski (82), Paweł Skorupa (91), Dominik Wejerowski (92), Maciej Zapał (91).
Napastnicy: Mateusz Czajka (86), Rafał Kohut (92), Dawid Schie (92), Arkadiusz Synówka (92).
Trener: Andrzej Leszczyński (od 24 sierpnia 2009).
Uwagi: Od wielu lat klub występuje pod nazwą MKS Oława. Kibice utożsamiają się jednak tylko z tradycyjnym Moto Jelczem.

OSTATNIE MECZE

7 kolejka: Moto-Jelcz Oława – Polonia Trzebnica 0:0
Moto-Jelcz: Florczyk – Wejerowski (46 Kalinowski), Pawlak, Sikorski, Pożarycki, Skorupa, Babij (71 Czajka), Małecki, Zapał, Poważny (46 Gancarczyk), Schie (43 Synówka).

6 kolejka: Orzeł Ząbkowice Śl. – Moto-Jelcz Oława 0:2 (0:2)
Jakub Małecki 17, 35
Moto-Jelcz: Florczyk – Wejerowski, Sikorski, Pawlak, Pożarycki, Skorupa (75 Gancarczyk), Babij (65 Czajka), Zapał, Małecki, Poważny (80 Kohut), Schie (87 Synówka).

5 kolejka: Ilanka Rzepin – Moto-Jelcz Oława 0:0
Moto-Jelcz: Florczyk – Wejerowski, Pawlak, Sikorski, Pożarycki, Skorupa (55 Gancarczyk), Babij (80 Czajka), Zapał, Małecki, Poważny (88 Prusak), Synówka (53 Schie).

PROGRAM 8. KOLEJKI

(15:00) Chrobry Głogów – Moto-Jelcz Oława
(15:00) Polonia Świdnica – Orzeł Międzyrzecz
(16:00) Orzeł Ząbkowice Śl. – Polonia Trzebnica
(16:00) Celuloza Kostrzyn – Pogoń Świebodzin
(16:00) Dozamet Nowa Sól – Twardy Świętoszów
(16:00) Promień Żary – Motobi Kąty Wrocł.
(19:30) Czarni Witnica – Lechia Dzierżoniów
Pogoń Oleśnica – Ilanka Rzepin odwołany

INFO O MECZU

Chrobry Głogów – Moto-Jelcz Oława

Data: sobota, 19.09.2010, godz. 16:00.

Miejsce: stadion przy ul. Wita Stwosza w Głogowie.

Zawody poprowadzi: Sławomir Sinicki (Gorzów Wlkp.)

Przypuszczalny skład: Zaremba – Bukraba, Michalec, Kotlarski, Filbier, Herbuś, Kaczmarek, Hałambiec, Machaj, Fryzowicz, Ochmański.

Absencje:

Prognoza pogody na sobotę: temperatura: 14 °C, deszcz: 0.0 mm, wiatr: 16 km/h.