W cieniu ligowych zmagań

Już dzisiaj wreszcie rozegrany zostanie finał okręgowego Pucharu Polski. O godz. 17:30 w Miejskiej Górce na obiekcie tamtejszej Sparty po raz pierwszy zabrzmi gwizdek rozpoczynający zawody pomiędzy rezerwami Zagłębia (w roli gospodarza) a Chrobrym Głogów. Wiadome już jest, że z II ligi definitywnie leci Miedź Legnica, więc z naszej, na dzień dzisiejszy, spadną co najmniej 4 ekipy. Tak więc przed spotkaniem z GieKSą mamy… 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Raptem 3. Co to ma wspólnego ze środową potyczką? Stawia kolejne pytanie – grać na całego, by podbudować się zwycięstwem przed arcyważnym pojedynkiem czy przeciwnie – nastawiać się pod każdym względem tylko i wyłącznie na sobotę? Wyboru nie zazdrościmy.

Kilka regulaminowych kwestii:

– Zawody trwają 2 x 45 minut. W przypadku wyniku remisowego zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut. Jeżeli po dogrywce utrzyma się wynik remisowy, sędzia zawodów zarządza wykonanie rzutów karnych według obowiązujących przepisów. Nie obowiązuje zasada złotej bramki.

– Klub, który zdobędzie I miejsce w rozgrywkach pucharowych na szczeblu okręgu otrzymuje: puchar, dyplomy, stroje sportowe, reprezentuje OZPN na szczeblu wojewódzkim.

– Klub, który zdobędzie II miejsce otrzyma: puchar, dyplomy, stroje sportowe.

Dane obiektu w Miejskiej Górce:
pojemność – 800 miejsc (313 siedzących) / oświetlenie – brak / boisko – 105 m x 68 m

fot.: www.polskiestadiony.com