W OLJM tylko mecz drugiego zespołu

W sobotę miało dojść do meczu na szczycie w klasie okręgowej juniorów młodszych. Liderujący Chrobry w pierwszej wiosennej kolejce miał zmierzyć się na wyjeździe z drugim w grupie Zagłębiem Lubin, jednak na prośbę gospodarzy mecz został przełożony i odbędzie się w innym terminie.
Tak więc juniorzy młodsi MZKS-u mają jeszcze tydzień na podszlifowanie formy do ligi. Zagrają dopiero 4 kwietnia,, a wówczas ich rywalem będzie nasza druga drużyna występująca w tej klasie.
W okresie przygotowawczym młodzi gracze Chrobrego mierzyli się z silniejszymi od siebie ekipami, wysoko ulegając legnickiej Miedzi i zielonogórskiemu UKP.
– Graliśmy naprawdę z bardzo mocnymi zespołami, bo Miedź i UKP to czołowe ekipy w najlepszych ligach juniorskich swoich województw. Po naszej stronie we znaki dało się zmęczenie okresem przygotowawczym. Teraz już te treningi są dużo lżejsze, by w pełni odzyskać świeżość. Skupiamy się na wyszkoleniu technicznym, stałych fragmentach gry czy taktyce – powiedział trener JM Chrobrego Andrzej Biliński. – Wszystko zweryfikuje liga, ale myślę, że będzie dobrze. Chciałoby się powtórzyć wynik z poprzedniej rundy, ale przede wszystkim liczy się gra i postępy, jakie robią chłopaki.

W najbliższy weekend w klasie okręgowej juniorów młodszych zagra tylko nasza druga drużyna. Podopieczni Lucjana Stelmacha podejmą Chojnowiankę Chojnów, która z dorobkiem 9 oczek plasuje się na 10. pozycji. Głogowianie są tuż przed najbliższym rywalem, mając nad nim 2 oczka przewagi, jednak z drugiej strony o jeden rozegrany mecz więcej. Rywalizacja zapowiada się więc interesująco. Zapraszamy na III płytę GOS w sobotę o godz. 13:00.