W piątek idziemy oddać krew!

Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów apeluje o włączenie się do pomocy dla jednego z sympatyków klubu. Adam jest ciężko chory i potrzebuje naszego wsparcia. Okazaniem tej pomocy będzie stawienie się w piątek o godz. 8.00 przy punkcie krwiodawstwa w Głogowie (szpital).

Adam Kruk, podobnie jak jego najbliższa rodzina, sympatyzuje z Chrobrym. Obecnie przebywa jednak poza Głogowem, bo ciężka choroba zmusiła do kontynuacji leczenia w Poznaniu. W przeszłości kibice Chrobrego już parokrotnie pokazywali, że w trudnych dla kogoś momentach potrafią się zjednoczyć i wspólnie w jakiś sposób pomóc. Zróbmy to i tym razem.

Osoby, które nie będą mogły pojawić się w piątek wraz z całą grupą, mogą pomóc w inny dzień. Wtedy przy rejestracji należy jedynie poinformować obsługę o chęci przekazania krwi na rzecz Adama Kruka. Oddział krwiodawstwa w Głogowie jest otwarty od wtorku do piątku w godz. 7.00-11.00, w poniedziałki od 7.00 do 16.30 i dodatkowo w każdą ostatnią sobotę miesiąca (czyli tę najbliższą) od 8.00 do 12.00.

Możesz zostać krwiodawcą jeśli:
– masz skończone 18 lat i masz przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i adresem
– masz odpowiednią wagę ciała (powyżej 50 kg)
– nie chorowałeś na żółtaczkę, kiłę, łuszczycę, cukrzycę
– w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonywanego zabiegu operacyjnego, zabiegów endoskopowych, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała
– nie masz ciężkich chorób układu krążenia, pokarmowego, nerwowego, oddechowego, moczowego

Honorowe oddanie krwi to możliwość uzyskania bezpłatnych badań laboratoryjnych, dzień wolny od pracy, ale przede wszystkim satysfakcja, że oddana krew może uratować życie.